Zsuffa Tünde új történelmi regénye bemutatja IV. Béla emberi oldalát is.

November 10-én jelenik meg Zsuffa Tünde hetedik regénye, Az Ég tartja a Királyt címmel. A könyv bemutatója a budai Várban lesz, melynek építését, a történet főszereplője, IV. Béla kezdte el a tatárjárás után.
Az író két éve már kiadott egy könyvet Az Ég tartja a Földet címmel, azonban a hasonló cím nem azt jelzi, hogy ez egy sorozat újabb része lenne. A mostani regény IV. Béla és a tatárjárás idejébe röpíti az olvasót, hogy megismerhesse ennek a nehéz időszaknak a jeles szereplőit és a kisembereit. Történelem órán már megtanultuk, hogy IV. Béla nevéhez az „országépítő”, a „második honalapító” nevet kapcsoljuk, Zsuffa Tünde írásából azonban megismerhetjük a király emberi oldalát is. Ugyanis az írónő a történet első felében nem egy ideális uralkodónak mutatja be, hanem egy bosszúálló, hataloméhes férfinak. Apja halálát kívánja, dühkitöréseitől szenved az egész udvar, elfordul Istentől, magára haragítja a pápát, a családját, a barátait és a népét is, amely képtelen megbékélni az országba betelepült kunokkal. Egy nap Béla rájön, hogy egyedül védtelen a tatárok seregével szemben, belátja hibáit, és testvére segítségével megváltozik.

Ezúttal is érdemes lesz csütörtök este követni az M1 és a hirado.hu közös hírháttérműsorát, a 48 perc – Házigazda: Lánczi Tamás című műsort, melynek első felében Ungár Péter, az LMP társelnöke lesz…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye