Sorsdöntő nap volt november 8-a az Egyesült Államokban, ekkor tartották ugyanis az úgynevezett félidős választásokat, amelyen a felsőház, vagyis a Szenátus egy részét és az alsóház, vagyis a Kongresszus egészét újraválasztják az amerikaiak. Az eddigi eredmények alapján a Republikánusok nagy áttörést ugyan nem értek el, de a változás mindenképpen megkezdődött. A legnagyobb figyelmet kétségkívül a szenátusi helyek kapták, itt bontakozott ki ugyanis a legnagyobb verseny, amelyen még semmi nem dőlt el. Ahogyan ebben a cikkünkben is leírtuk, 4 olyan állam van, ahol nincs még végeredmény és könnyen lehet, hogy végül a Georgia-i szenátor személye dönt majd arról, hogy ki kerül többségbe a felsőházban. Ez pedig azt is jelenti, hogy könnyen elképzelhető, hogy a végleges szenátusi erőviszonyok kialakulására még egy hónapot várnunk kell. Georgiában ugyanis csak akkor van végeredmény, ha valamelyik jelölt eléri az 50%-ot, ha ez nem sikerül, egy hónap múlva egy újabb fordulót tartanak a két versenyben maradt politikus részvételével. Jelen állás szerint ez a legvalószínűbb forgatókönyv, a 35 ezer szavazattal vezető demokrata jelölt ugyanis a szavazatok csupán 49,4%-át szerezte meg.
/posztok.hu










