Petinek semmi sem jó. Neki nem jó a hatósági benzinár. Petinek nem jó a rezsicsökkentés.…
A baloldal mindig a jövőbe helyezte a jólétet. Majd az ötéves terv végére, majd a felszabadulás századik évfordulójára, majd a kommunizmusban eljön a Kánaán. Csak ezt bírjuk ki, utána jobb lesz.