Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) elnöke köszöntötte szerdán a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Ronald Reagan Emlékbizottság konferenciáját. A hidegháború lezárásában és Szovjetunió összeroppanásában kiemelkedő szerepet játszó egykori amerikai elnök meggyőződésből fakadó és a történelem ítéletét is kiálló politikájáról beszélve azt mondta, hogy “hazánk sorsát illetően is deja vu érzésünk lehet, mintha a kis Magyarország is szinte egyedül járná a világpolitika rögös országútján az erkölcse és meggyőződése szerinti útját, míg harsogva követelőző szirénhangok próbálják erről az útról letéríteni”.
/posztok.hu








