A háború vége…
Mit érdemel egy ilyen? Mit érdemelt volna már az első tette után?
30 évvel ezelőtt egy kisfiú fej nélküli holtteste került elő egy bőröndből a Gubacsi hídnál. A brutális gyilkosságot egy 17 éves fiatal követte el, aki az anyjával lakott. M. László nagyjából tíz évvel a bűncselekmény elkövetése után szabadulhatott a börtönből feltételesen.
A börtönből a szüleihez költözött Dabasra. Nem sokkal később azonban itt is megtámadott egy kisfiút. Egy erdős területen leszólította gyereket, hogy segítsen neki megkeresni a kiskutyáját. Egy bozótos területen aztán késsel fenyegetni kezdte, végül fojtogatta. A kisfiú lélekjelenlétének köszönhetően el tudott szaladni. A férfit akkor emberölési kísérlet miatt ítélték el, ebből 2022 nyarán szabadult.
M. László nem sokkal a szabadulása után egy hirdetésen keresztül ismerkedett meg egy többgyermekes édesanyával, aki takarítást vállalt. M. László munkalehetőséget ajánlott a nőnek, miközben összebarátkozott a családdal. A férfi az anya bizalmába férkőzött és annak 9 és 11 éves lányaival egyre szorosabb kapcsolatba került. Ajándékokkal, édességekkel halmozta el a gyermekeket és szórakozni vitte őket.
Többször is előfordult, hogy az anya a férfi felügyeletére bízta a kislányokat. M. László kihasználta a helyzetet és szexuális cselekményekre kényszerítette a gyerekeket. Ezen túlmenően olyan tartalmú videókat mutatott nekik, ami erkölcsi, szellemi fejlődésüket is súlyosan veszélyeztette. A szexuális erőszakkal és kiskorú veszélyeztetésével gyanúsított férfit őrizetbe vették és letartóztatták.
A háború vége…
Általában…
Az idősek számíthatnak ránk! – fogalmazott a miniszterelnök a közösségi oldalán.