A neoromán stílusú katolikus templom, amely egykori királyunkról kapta a nevét: a dunakeszi Szent Imre templom.

1929 decemberében Csík József lelkipásztor – az alagi hívekkel együtt – levelet küldött a váci püspöknek, amelyben az egyházi méltóságtól azt kérték, hogy önálló egyházközséggé válhassanak, és egy templom, valamint plébánia ház építésére engedélyt kapjanak.

Két hónap után magkapták a püspöki jóváhagyást, amellyel kezdetét vette az adományok felajánlása és gyűjtése a templom felépítéséhez. Végül 1935 szeptemberében megkezdődhetett a templom építése, amelyhez a szükséges terméskövet Üröm községből szállították, míg a Magyar Lovaregylet 250 köbméter dunai kavicsot biztosított. A katolikus templom a Szent Imre nevet kapta egykori királyunk halálának 900. évfordulójának alkalmából.

1938. május 22-én, az eukarisztikus kongresszus évében felszentelték a templom három harangját, valamint 1940-ben egy hangverseny keretében a templom orgonáját is.

Ahogyan sok más épületünk, úgy a Szent Imre templomot sem kerülte el a II. világháború pusztítása, de szerencsére Csík József plébános a háború után azonnal intézkedett a károk helyrehozataláról.

Végül a templom felszentelésére csak jóval a háború után, 2019-ben került sor.

A magyar kormány 2019 és 2021 között a sok évtizedet megélt templom külső és belső felújítását összesen 157 millió forinttal támogatta.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888