Soros magyarországi helyőrségei újabb összehangolt támadást indítottak a kormány lakhatási intézkedései ellen

Miközben a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy különböző intézkedések révén enyhítse a lakhatási nehézségeket - így többek között a Karácsony Gergely okozta budapesti lakhatási válságot is -, addig a balliberális térben különböző szervezetek egy többfrontos, összehangolt támadás keretében próbálják hitelteleníteni a lakosságot támogató kormányzati intézkedéseket. A lejárató hadjárat zászlóshajójaként legtöbbször a Habitat for Humanity Magyarország és az Utcajogász Egyesület nevével találkozhatunk, amely civilnek álcázott szervezetek már régóta a jól ismert eszköztár széles arzenálját alkalmazva fejtenek ki politikai nyomásgyakorló tevékenységet, szakmainak színlelt munkájuk révén: elfogult jelentéseket adnak ki, stratégiai pereket folytatnak le, demonstrációkat szerveznek.

A tisztánlátás végett, részletesen áttekintettük a Habitat for Humanity Magyarország és az Utcajogász Egyesület pénzügyi és személyi hátterét, vizsgálatunk eredménye pedig újfent nem okozott meglepetést: az NGO-k ezer szállal kötődnek Soros Györgyhöz és a nemzetközi baloldali hálózathoz.

A Habitat for Humanity Magyarország anyaszervezete, a Habitat for Humanity International csak 2016-ban 230 ezer dollár támogatásban részesült Soros György Nyílt Társadalom Alapítványától, az Open Society Foundations-től (OSF).
A nemzetközi baloldalba való beágyazottságát pedig remekül szemlélteti, hogy a szervezet „kulcsfontosságú közösségi partnereként” jelöli meg az Egyesült Államok korábbi demokratapárti elnöke, Bill Clinton alapítványának (William J. Clinton Foundation) kezdeményezését, a Clinton Global Initiative-ot.

Ami a Habitat for Humanity hazai entitásait illeti, a HFH International Hungary Nonprofit Kft. legutóbbi, 2023-as közhasznúsági mellékletét megvizsgálva, szintén sokatmondó információkkal találkozunk.
A dokumentumból egyrészt kiderül, hogy a szervezet közös „informális szövetségben” vesz részt a már említett Utcajogász Egyesülettel, de a tagok között a TASZ neve is feltűnik.
Emellett a HFH a közhasznúsági mellékletében nemzetközi partnerként említi meg a European Climate Foundation (ECF) nevű nemzetközi szervezetet, amellyel közös projektet is vállal. Az ECF kapcsán érdemes megemlíteni, hogy csak a 2019-es évben 3,3 millió dollárral (akkori árfolyamon számítva körülbelül 970 millió forinttal) támogatta a Soros Alapítvány, de 2020 és 2023 között is további több mint 1,5 millió dollár érkezett az alapítványhoz. A közhasznúsági melléklet szerint a European Climate Foundation 2021. júliusa óta támogatja a HFH programját, vagyis a Soros-pénzek feltételezhetően vándorolhatnak a két szervezet között.

A szervezet másik entitása, a Habitat for Humanity Magyarország Alapítvány kapcsán elmondható, hogy - amint azt a közzétett közhasznúsági mellékletek is tanúsítják - évről évre jelentős, és egyre növekvő külföldi támogatásokban részesül. Az Európai Unió költségvetéséből vagy más államtól, nemzetközi szervezettől származó támogatás 2021-ben még nagyságrendileg 11 millió forintot tett ki, amely összeg 2022-re közel 36 millióra duzzadt, tavaly pedig még ezt a mértéket is meghaladó külföldi forrás, 39.489.000 Ft érkezett az alapítványhoz.

Az Open Society Institute (OSI) korábban több mint 12 millió forinttal támogatta a Habitat for Humanity Magyarországot. A Soros-pénzek kommunikációs stratégia kialakítására és egy társadalmi mozgósító kampány elindítására érkeztek a szervezethez.
De az OSI ugyancsak támogatta a Habitat for Humanity és az Autonómia Alapítvány közös programját is. Utóbbi szintén jelentős forrásokban részesül az amerikai spekuláns jóvoltából: csak 2016-ban 220 ezer dollárhoz (akkori árfolyamon számítva: körülbelül 65 millió forinthoz) jutott hozzá.
Míg az Open Society Foundations a Habitat for Humanity Magyarország tanulmányát finanszírozta.

Ilyen előzmények mellett egyáltalán nem meglepő, hogy a szervezet jelenlegi ügyvezető igazgatója, Szegfalvi Zsolt korábban egy másik, Soros által támogatott szervezetnél töltött be vezető pozíciót. Mint ahogyan Szegfalvi a bemutatkozójában fogalmaz: „Előtte sokféle for- és non-profit munkatapasztalatot szereztem – pl. a Greenpeace magyar és regionális szervezeténél több mint 10 évet dolgoztam”. Az egyre szélsőségesebb megmozdulásairól ismert Greenpeace támogatói között ugyancsak megtalálható Soros György.

Mindemellett a Habitat for Humanity Magyarország több baloldali önkormányzattal, így például a XIV. és a II. kerületi helyhatósággal is együttműködést alakított ki. Utóbbi kapcsán korábban a sajtót is megjárta a hír, miszerint jelentős (60%-os) kedvezménnyel bérelhettek egy 140 négyzetméteres üzlethelyiséget.

Ami az Utcajogász Egyesületet illeti, a szervezetet 2020-ban 63.920 dollárral (akkori árfolyamon számolva közel 19 millió forinttal) támogatta az Open Society Foundations. A támogatás célja az Utcajogász Egyesület szervezeti fejlődésének segítése, illetve egy átláthatóbb és elszámoltathatóbb önkormányzati bérlakásrendszer kialakítása volt Budapesten.

Az Utcajogász 2023-as közhasznúsági mellékletéből kiderül, hogy az egyesület közhasznú tevékenységekből származó összes bevétele a tárgyévben 16.956.000 Ft-ot tett ki, amelyből 11.628.000 Ft külföldi pályázatból és támogatásból származott. Mindez azt jelenti, hogy 2023-ban e tekintetben a külföldi források aránya 69% - azaz több mint kétharmad - volt.
Ami a konkrét támogatási programokat illeti, az Utcajogászt 10 millió forinttal támogatta a Karácsony Gergely vezette Fővárosi Önkormányzat közalapítványa, a Fővárosi Szociális Közalapítvány. A projekt keretében az egyesület három baloldali vezetésű budapesti kerületnek (a VI., VIII., IX.) nyújtott képzéseket. Érdekesség, hogy az Utcajogász ugyanebben a három kerületben megvalósított képzéseit a Holland Nagykövetség is finanszírozta az „Understand Your Rights!” program keretében. Sőt, a Pikó András vezette VIII. kerületi önkormányzat önállóan is támogatta az egyesület tevékenységét.

A dokumentumban természetesen nemcsak a hazai baloldal, hanem a Soros-hálózat prominens szereplői is szervesen megjelennek, mint donorok.

A Fund for Global Human Rights (FGHR) az Utcajogász működési költségeit finanszírozta, így pl. „a forrásteremtő, valamint a képzésekért felelős munkatársak éves megbízási díjának egy részét”. Az FGHR-t elképesztő mértékű anyagi támogatással táplálja az Open Society Foundations: az NGO a nyilvánosan elérhető adatok alapján 2016-tól 2023-ig összesen 21.621.025 dollárhoz (mai árfolyamon számolva közel 8,4 milliárd forinthoz) jutott hozzá a Soros-alapítvány jóvoltából. A vizsgált időszakban nem volt olyan év, hogy a támogatások mértéke ne érte volna el az 1 millió dollárt. Az utolsó négy évet külön is érdemes kiemelni: 3.090.775 dollár (2020); 4.063.000 dollár (2021); 3.455.000 dollár (2022); 4.620.000 dollár (2023).

2023-ban további, közel 7 millió forintot folyósított az Utcajogász Egyesület részére a NIOK Alapítvány is, amelyet szintén támogat az OSF. A NIOK Alapítvány korábban azzal került be a hírekbe, hogy a 2022-es év legnagyobb hatású projektjéért járó Civil Díjjal jutalmazta az Amnesty International Magyarország és a Háttér Társaság „Érvénytelen kérdésre érvénytelen válasz” elnevezésű kampányát, amely a gyermekvédelmi népszavazás eredményességét igyekezett megakadályozni.

Emellett az Utcajogász 25.000 euró támogatásban részesült a The Transatlantic Foundation és a German Marshall Fund jóvoltából, amelynek teljes összegét 2024-25-ben tervezik elkölteni. Utóbbi szervezet kapcsán nemcsak azt érdemes tudni, hogy tevékenységét ugyancsak több millió dollárral finanszírozza az OSF, hanem azt is, hogy a neve több ponton is felbukkant a Nemzeti Információs Központ választási beavatkozást vizsgáló dokumentumában. Egy háttérhatalmi szervezetről van szó, amely az amerikai külpolitikai érdekek mentén, és a helyi civil szervezeteken keresztül igyekszik befolyást szerezni Közép-Európában, így Magyarországon is.

Tehát feltételezhetően a Soros pénzek - a Habitat for Humanity Magyarországnál tapasztaltakhoz hasonlóan - az Utcajogász Egyesület esetében is több csatornán keresztül áramolhatnak.

Ami pedig a személyi kérdéseket illeti, az Utcajogász egyik alapítója a hazai Soros-hálózat egyik visszatérő szereplője, Pikó András (az Utcajogászt támogató VIII. kerület polgármestere) bizalmasa, Udvarhelyi Tessza. A kormányellenes tüntetéseken előszeretettel felszólaló Udvarhelyi számos Soros által pénzelt hazai szervezetnél tölt vagy töltött be központi pozíciót, így a Közélet Iskolájánál, valamint a Város Mindenkié csoportnál. Utóbbi partnerként tünteti fel az Utcajogászt, nemrég pedig a Habitat for Humanity Magyarország elfogult éves jelentését mutatták be.
Szintén az alapító tagok között találjuk Ivány Borbálát, az előbbiekben már említett Közélet Iskolája kuratóriumának tagját, a Magyar Helsinki Bizottság munkatársát, aki egyben a Szikra Mozgalomhoz hűséges szélsőbaloldali Mérce egyik alkalmi szerzője is.

A fentiek egyértelműen alátámasztják a gyanút, hogy a Habitat for Humanity Magyarország és az Utcajogász Egyesület a Soros-hálózathoz ezer szállal kötődő álcivil szervezetek, összehangolt céljuk pedig valójában nem más, mint a politikai nyomásgyakorlási tevékenység, akár a magyar lakosságot támogató intézkedések kárára is. Hiszen a cél szentesíti az eszközt…

https://x.com/tuzfalcsoport/status/1858499727660044325?s=46

️ Magyar Péter új hobbija, hogy MINDENKIBE belerúg.
Belerúg a szavazóiba, a saját párttársaiba, de még az őt imádó médiába is.
Az álmoskönyv szerint ez nem túl okos…

A kormány 2025 januárjától 4️⃣ millió forintnyi kamatmentes hitelt biztosít, 1️⃣0️⃣ éves futamidő mellett, ami mintegy 5️⃣0️⃣0️⃣ milliárd forinttal támogatja a 17-25 év közötti fiatal munkavállalók…

Mit tennél Lakatos Márk helyében, ha Ábrahám Róbert megvádolna?
Mit tennél Lakatos Márk helyében, ha Ábrahám Róbert megvádolna? #abrahamrobert #lakatosmark #gyermekvedelem
Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média