Magyar Péter durva politikai támadást indított az igazságszolgáltatással szemben
A Fővárosi Törvényszék a tegnapi napon közleményben tudatta, hogy nem adott helyt Magyar Péter állításainak a Völner-Schadl üggyel kapcsolatban. Ennek nyomán a Tisza Párt elnöke az ügyészségről és az “elvileg még független” bíróságról úgy fogalmazott, hogy “szomorú, hogy idejutottunk”, de szerinte 2026-tól
- mind az ügyészségnek, mind a bíróságoknak új “független” vezetői lesznek. -
Magyar Péter fenyegetése kísértetiesen hasonlít Vig Dávidnak, az Amnesty International Magyarország igazgatójának egyik korábbi kijelentésére, akinek egyébként a testvérét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) többek között költségvetési csalással és sok száz milliós számlagyár működtetésével gyanúsított meg. Vig többek között azt mondta, hogy a “bíróságok ügye mindannyiunkat érint, ezért közös feladatunk kiállni a függetlenségükért is.”
Egyébként szinte recept szerűen működött az Amnesty kampánya. Korábban a Magyar Helsinki Bizottság egyik kezdeményezéséhez egy volt büntetőbírót, Sándor Zsuzsát igazolta le, aki néhány éve arra a riporteri kérésre, hogy az általa említett törvénysértések miért maradnak következmények nélkül, a volt bírónő egyértelmű választ adta: „...mert ezt a kormányt nem sikerült eddig még megbuktatni”. A bírói függetlenségre egyébként nyilván érzékeny exbírónő a bírói tevékenység lehetőségeit az aktuális kormányzat politikai értékrendjéből vezette le.
Hasonlóan érvelt általában a magyar közjogi viszonyok kapcsán Fleck Zoltán, egy másik Soros közeli szervezet, az Eötvös Károly Intézet volt vezetője, aki szerint
“van egy fantasztikus külső példa Lengyelország esete, ahol látszik, hogy a Tusk-kormányzat mindent megpróbál, hogy visszaállítsa a lengyel demokratikus jogállami berendezkedést.”
Nem az első eset a baloldalon a Magyar Péteréhez hasonló megfélemlítési kísérlet, például Gyurcsány Ferenc korábban Tátrai Miklós és Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezetőinek elítélését követően úgy fogalmazott, hogy “jön majd egy új kormány és szabadon engedjük őket, és teljes anyagi és erkölcsi kárpótlást fognak kapni, illetve a bűnös eljárásban résztvevők ellen meg minden törvényes eszközzel fellépünk”. Korábban azt is kijelentette, hogy “az igazságszolgáltatás egy része törvénytelenül, politikai elvárásoknak eleget téve működik.”
De az is közismert, hogy Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely ellenzéki polgármestere korábban listázni akarta a neki nem tetsző ítéleteket hozó egyes „vérbírókat”.
Magyarország Alaptörvénye kimondja, hogy a bírák függetlenek, és csak a törvénynek vannak alárendelve. Ez a függetlenség abban ölt testet, hogy senki sem utasíthatja a bírót annak ítélkezési munkája kapcsán, aki ítélkezési munkája során kizárólag a hatályos jogszabályoknak van alávetve, a döntését egy adott ügyben szabad mérlegelés alapján, saját lelkiismerete szerint hozza meg.
Hazánkban a bíráknak politikai nyomásgyakorlástól és megfélemlítésektől mentesen kell tudniuk végezni az ítélkező tevékenységüket, sem Magyar Péter, sem Gyurcsány, sem pedig hódmezővásárhelyi polgármester nem engedheti meg azt magának, hogy szándékosan torz képet vázolva a magyar igazságszolgáltatás valós szakmai teljesítményéről, öncélúan nyomást gyakoroljon annak működésre.
/posztok.hu

️
gazdasága 50%-kal nagyobb, mint az egész EU együttvéve.

Tarlós István: Budapest főpolgármestere voltam ❤🤍






️ Nem tudjuk, hogy Eszternél mi, hogyan zár vagy nyit, de egy proktológus szerintem segíthet.