Az elmúlt években fokozott figyelemmel követtük mindazt a tevékenységet, amellyel a Soros-birodalom egyértelműen a nyugati társadalom aláásására tett kísérletet. Ide sorolható az illegális migráció támogatása, az LM3TQ-ideológia terjesztése és gyerekekre erőltetése, valamint a nyugati (ideértve Európát és Észak-Amerikát is) civilizáció alapját jelentő, kulturális értelemben vett kereszténység aláásása. Utóbbival foglalkozunk jelenlegi cikkünkben.

Ahhoz, hogy a kulturális kereszténységet megingassák, az egyházat kell elsősorban megtámadni, és ehhez Sorosnak megvannak az eszközei, pontosabban a szervezetei. Mielőtt ezekre kitérünk, fontosnak tartjuk, hogy leszögezzük: a katolikus egyház (és sok más keresztény felekezet, melyeket külön nem emelünk ki) álláspontja a Szentírásból kiindulva az, hogy a bűnöst szeretni kell, a bűnt pedig elutasítani. Éppen ezért a keresztények nem homofóbok, transzfóbok és gyűlölködők, hiszen nem a homoszexuális, transznemű, vagy más „LM3TQ-kategóriához” tartozó személyekkel van problémájuk, hanem maga a jelenség ellentétes a teremtett világ rendjével. Fontosnak tartjuk, hogy megtegyük ezt a distinkciót, hiszen a cikkünkben említett NGO-k célja – pontosabban Soros Györgyé rajtuk keresztül – az, hogy beépítse az LM3TQ-ideológiát a keresztény hitbe, jobban mondva megváltoztassa azt a szekuláris kurzusnak megfelelő irányba.

Nem is olyan régen, 2021-ben jelent meg a legelső (és azóta is egyetlen) „Szivárvány Index az európai egyházakról” című tanulmány, amely 32 ország 46 egyházát rangsorolja aszerint, hogy mennyire befogadóak az LM3TQ-közösség irányában. A katolikus egyház tekintetében a femérés szerint a legnyitottabb az egyház Németországban (a mai napig így van), de a még mindig konzervatívabbnak tekinthető Olaszország meglepetésünkre az ötödik helyen állt akkor (az összes vizsgált egyházat alapul véve a 17.). A kezdeményezés élére az úgynevezett „Európai LM3TI Keresztény Fórum” állt, amelyet kifejezetten támogat Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa. Az említett csoportosulás a sorosista ILGA tagszervezete, és az index létrehozásában a holland oktatási minisztérium, a Világmissziós Tanács és a Soros György által finanszírozott, mindig jelenlévő Nyílt Társadalom támogatta. A Fórum az amszterdami Protestáns Teológiai Egyetem kutatóit vonta be a tanulmány adatainak összeállításába.

Az Európai LM3TI Keresztény Fórum a szervezet saját meghatározása szerint az európai LM3TI+ keresztény csoportok ökumenikus szövetsége, 20 országból 40 tagszervezettel rendelkezik. Célja az LM3TI-emberek egyenlőségének és befogadásának elérése a keresztény egyházakon belül és azokon keresztül, más vallási testületek és multilaterális szervezetek segítségével. Az Európai Fórum a vallásszabadságért, az LMBTI-emberek emberi jogaiért és méltóságáért, valamint az emberi szexualitásról szóló pozitív diskurzusért dolgozik. A szervezet az Európa Tanácsban megfigyelő státusszal rendelkezik.

Az index bevezetője szerint az elmúlt fél évszázadban a melegek jogainak érvényesítésére tett kísérletek mellett „Európában számos esetben megnőtt az LM3T emberekkel szembeni ellenséges magatartás, beleértve a nyílt üldözést is”. Azt is olvashatjuk benne, hogy „kultúrharcok” alakultak ki, és hogy „a vallás szerepet játszik mindebben”. Továbbá azt is megállapítja, hogy „az erőszakos homofóbia a világ szinte minden fundamentalista vagy tradicionalista vallásértelmezésével kapcsolatba hozható”. Azok, akik hívőként úgy vélik, hogy törvényjavaslatra van szükség, vegyék tudomásul, hogy a „homofóbiára” való utalások elsősorban a Szentírás és az egyházi hagyományos tanításai ellen irányulnak. Ergo, ha megfordítjuk a nézőpontot, akkor az LM3T-jogokért küzdő NGO-k folytatnak keresztényüldözést.

A jelentés 47, a különböző vizsgált országok kutatói által összeállított kérdőívek segítségével mért mutatószámon alapul. A jelentés az ILGA-jelentés mintájára készült, de nagyobb hangsúlyt fektet az egyházi körökben a „befogadás” általános mérésére. „Az inkluzivitást kutató teológusokként” - olvasható a jelentésben – „abból az érvelésből indultunk ki, hogy Jézus radikális vendégszeretetének és közösségvállalásának gyakorlata szabályt állít az egyházak számára a sokszínűség, az egyenlőség és a minden szexuális irányultságú és nemi identitású ember megerősítése tekintetében”. Már itt tisztán látható az egész tanulmány alapvető tévedése, amely nem veszi figyelembe a már említett bűnös és bűn közötti keresztény megkülönböztetést: a bűnösökkel szeretettel kell bánni és a megtérés felé kell vezetni őket, míg a bűnt egyenesen el kell ítélni. Arra, hogy a mássághoz kapcsolódó cselekedetek a súlyos bűnök közé tartoznak az egyház tanítása és a Biblia szerint, magának Jézusnak a szavai emlékeztetnek, aki Szodomát használta mérceként, hogy kifejezze azon városok - még súlyosabb - bűnösségét, amelyek nem tértek meg, annak ellenére, hogy nyilvános élete során számos csodát tett ott (vö. Mt 11,20-24; Lk 10,10-15).

A 47 mutató többek között az alábbi tényezőket vizgsálja, idézzük:

- „a Bibliát nem használják normatív eszközként a nemi szerepek meghatározására, és nem értelmezik az LM3TI emberek vagy a kifejezett LM3TI vágyak, szexu@litások és identitások elítéléseként”;

- „az egyház 'azonos neműek házasságát' köti és/vagy áldási szertartást tart...”;

- „a tr@nsznemű személyek különleges áldásban részesülnek, amikor az egyházban bemutatják új nevüket és/vagy identitásukat”;

- „cisznemű heteroszexu@lis nőket és nyíltan LM3T-személyeket felvesznek a szemináriumba...”;

- „az egyház támogatja az LM3TI párok általi örökbefogadást és gyermeknevelést”;

- „az egyházi vezetők által használt nyelvezet befogadó és pozitív az LM3T-emberekkel szemben”;

- „a nemi kérdéseket és a szexualitást tematizálják a nyilvános istentiszteleteken...”;

- „az LM3T-tapasztalatokkal és kérdésekkel kapcsolatban az egyház nyilvánosan bocsánatot kért”;

- „az egyház nyilvános nyilatkozatokat tett az állami iskolákban folyó sokszínűségre neveléssel kapcsolatban...”.

A „befogadás” ezen pontjai nyilvánvalóan egyirányúak, mint például azon egyházak esetében, amelyek nem támogatják a családbarát csoportokat, hanem helyettük az LM3T csoportokat helyezik előtérbe. Éppen ezeknek a csoportoknak a támogatása támadás az Egyház tanítóhivatala ellen, és amely támogatástól Joseph Ratzinger, későbbi XVI. Benedek pápa 1986-os prófétai levelében óva intett.

A tanulmányban a katolikus egyháznak szentelt rész végén az index 11 okot emel ki, amiért „érdemes hinni az új LM3T-barát fejleményekben”: ezek az 1. ponttól, azaz „Ferenc pápa inspiráló szavaitól és tetteitől” kezdve - akinek „félreérthető üzenetei” a természetes család védelméről és az LM3T-kérdésekről is szóba kerültek a dokumentumban - a 11. pontig, azaz „a személyes lelkiismereti szabadság fontosságáig” terjednek. A lelkiismeret itt szubjektív és individualista módon értendő, és így messze áll attól az egyenes lelkiismerettől, amely az Isten által minden ember szívébe írt törvényhez ragaszkodik. Egy örök törvényhez, amelyet bármennyire is igyekszik Soros, nem fog tudni megváltoztatni.

️Új #8KözépPontban #podcast

Fedezd fel Közép-Kelet-Európa gazdasági és politikai helyzetét Dr. Csepeti Ádámmal, a Miniszterelnökség helyettes államtitkárának, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatójának…

Oltalmazó Boldogasszony ünnepe van ma.
Magyarok Nagyasszonya, könyörögj érettünk!

A kép a tavalyi, washingtoni munkalátogatásom alkalmával készült, a National Cathedral magyar kápolnájában.

Ünnepélyes eskütétellel megalakult az új Baranya Vármegyei Közgyűlés a Baranya Vármegyei Önkormányzat Dísztermében.

Még 7️⃣ nap maradt a jelentkezésre az MKÖ 2025-ös évfolyamába

Október 15-ig nyújtható be a pályázat, ha szeretnél az MKÖ 2025-ös évfolyamába bekerülni, és képviselni hazádat itthon és külföldön.

Hol:

A közel-keleti konfliktus, az ukrajnai háború, migráció és versenyképesség: kiemelt ügyek, amelyek az állam- és kormányfők jövő heti ülésén napirenden lesznek.

Az Európai Parlament mai plenáris ülésén…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média