Az Európai Parlament törvényhozói joggal rendelkező uniós testületként – a Szerződések értelmében – demokratikus felügyeletet gyakorol az EU tevékenysége …

Az Európai Parlament törvényhozói joggal rendelkező uniós testületként – a Szerződések értelmében – demokratikus felügyeletet gyakorol az EU tevékenysége felett, ugyanakkor a saját működését lazább belső szabályozottság, nem kellő külső kontroll és elszámoltathatóság jellemzi. Az elmúlt időszak hatalmas korrupciós botránya, a Qatargate is ezt támasztja alá, egy olyan politikai skandalum képében, amelyben megalapozottan állítható, hogy az európai parlamenti képviselőkre és az Európai Parlament tisztviselőire, lobbistáira és családtagjaikra tartósan befolyást gyakorolhattak EU-n kívüli országok kormányai.

Míg a Qatargate-botrány egyik főszereplője, Eva Kaili görög EP-képviselő – 2014 óta az Európai Parlament tagja – az EP nemrég, a botrány kirobbanása nyomán felmentettalelnökeként egy magasszintű pozíciót foglalt el, addig más érintett (vagy potenciálisan érintett) politikusok alacsonyabb szinten helyezkedtek el a hatalmi gépezetben. A konkrét személyek korrupciós szerepe jellemzően az EP Külügyi Bizottságát (AFET) vagy az Emberi Jogi Albizottságot (DROI) érintik, amely azt mutatja, hogy ezek az EP-testületek különösen nagy korrupciós kockázatot hordoztak, illetve hordoznak a mai napig.

A botrányban érintett José Ramón Bauzá Diaz, spanyol liberális európai parlamenti képviselő a Renew Europe frakciójából, aki egyben a már említett Külügyi Bizottság tagjának neve a napokban ismét előkerült.

Kecskemét nemcsak térségi gazdasági központ, hanem gazdag kulturális örökséget is hordoz, sőt ápol és épít is.

Külön szót érdemel a Városháza épülete, aminek felújítása most készül el úgy, ahogy a…

Decemberben robbant ki a brüsszeli korrupciós botrány, melynek egyik fő alakja a szocialista Eva Kaili, az Európai Parlament volt alelnöke. A további gyanúsítottak között vannak jelenlegi és volt…

Brüsszel kettős mércét alkalmazva nem fizeti ki a Magyarországnak járó forrásokat, de mi ennek ellenére is odaadjuk a magyar településeknek. Acsa korábban nem látott mértékben fog tudni fejlődni:
2️…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média