Ceglédi beleszállt Karácsonyba, a Főpanaszmester pedig már tagadja a 99 mozgalmat.
Cikk linkben
️ az alábbiakban teljes hosszában és pontosan idézném a Médiavadász értő elemzését személyemről, amely úgy emberileg, mint szakmailag találó, érzékeny glossza. nem tudok belekötni!
“DANCSÓ-SZINDRÓMA
Kialakulását eddig csak keveseknél figyelték meg. De azoknál, akiknél ez a ritka kórság felütötte a fejét, általában nagyon szembetűnőek szoktak lenni a tünetek, és az esetek döntő többségében visszafordíthatatlanok. Általában olyanoknál alakul ki, akik a hagyományos értékrend alapján elfogadható érveket fogalmaznak meg a modernitás negatív jelenségeivel szemben, ugyanakkor kellő mértékű szereplési vágy és önimádat is munkál bennük. Ilyen Trombitás Kristóf, a Fidesz egyik üdvöskéjének esete is.
KÓRKÉP
A lefutása viszonylag rövid. Állomásai:
1) LAPPANGÁSI FÁZIS
Normális, többé-kevésbé hagyományos értékeken nyugvó, nyilvánosság előtt gyakorolt kritikusi-alkotói munkásság. Társadalmi hatása alapvetően pozitív. Célja a normalitás ismertetése azon emberek számára, akiknek elméjét nem mérgezte még meg véglegesen a modernitás, és valamennyire nyitottak a hagyományos szemlélet értékeire.
2) "EZ MEG MIÉRT ÖLTÖZIK HÜLYE RUHÁKBA ÉS MIÉRT BESZÉL ÚGY, MINT AKIKET ÉVEKEN ÁT KRITIZÁLT?" FÁZIS
Gyakran a környezete számára sem észrevehető átmenet nélkül egyszer csak modern módon kezd megnyilvánulni az illető. Egyedi stílusát jellegtelen, trendi kinézetre cseréli. Öltözködésében a mostani generáció értelmezhetetlen ruhadarabjai kezdenek feltűnni. Frizuráját gyakran akut változás éri (színezés, zselé). Beszéde, közlendője megváltozik, zavarossá, irritálóvá, gyakran értelmezhetetlenné válik. Grimaszokat vág, affektálni kezd, olyan jelleggel kezd el kommunikálni, mint az általa korábban kritizált személyek, csoportok. Mindemellett mondandója is egyre inkább langyul, nem olyan szókimondó már, és meglátásai sem olyan élesek. Azokkal a deviációt ilyen-olyan módon képviselő személyekkel, csoportokkal, áramlatokkal, akikkel korábban szembenállást mutatott, egyre elfogadóbb és elnézőbb.
A második fázisban különös vonzalom alakul ki a pénz által elérhető örömök, élmények, divatkellékek irányába, gyakran azok propagálásáig elmenő szinten is.
3) A TELJES ELSZEMÉLYTELENEDÉS ÉS MEGALKUVÁS FÁZISA
Innentől teljesen gyógyíthatatlan a szindróma. Az illető teljesen egy lesz a sok közül. Egy lecserélhető fogaskerékké válik a rendszer gépezetében. Egyénisége, önállósága teljesen megszűnik, feloldódik az őt fogva ejtő akarat árnyékában. Innentől fogva nincs saját célja, és nem jelenik meg többé benne a normalitásra irányuló oktató-alkotó aktivitás sem. Az általa korábban kritizált rendszer haszonélvezőjévé válik, ám tevékenysége minden értékfelmutatást nélkülöz. Az értékek védelmezőjéből a népszerűség megszállott üldözője lesz, és a saját érdekeit értékként felmutató hazug prókátorrá válik.“