Az arany ára január óta nagyot esett, miután korábban még történelmi csúcsokat döntött.

A nemesfém árfolyama a korábbi 5000 dollár feletti szintekről 4500 dollár környékére csökkent unciánként, a piacot pedig most főként az amerikai kamatvárakozások és a dollár mozgása befolyásolja. A magasabb kamatok csökkenthetik az arany vonzerejét, mivel az nem fizet kamatot.

A szakértők között nincs egyetértés arról, hogy ez csak átmeneti korrekció, vagy tartósabb trendforduló kezdete. Rövid távon a kötvényhozamok és a dollár lehetnek meghatározók, hosszabb távon viszont a geopolitikai feszültségek, az állami eladósodottság és a jegybanki aranyvásárlások továbbra is támaszt adhatnak az aranypiacnak.

#Tények #arany #befektetés #gazdaság #pénz

Schiffer András szerint a vita lényege nem az, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda jelenleg még létezik-e, hanem az, hogy a kabinetminiszteri tisztség be van-e töltve, és ebből következően kinek az…

Lengyelországban zaklatják és fenyegetik az ellenzéki újságírókat, mégsem vizsgálja az Európai Bizottság a Tusk-kormányt.👎 Bugnyár Zoltán tudósítónk jogosan teszi fel a kérdést: Magyarországon is ez…

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye