Megalakult az Országgyűlés, Magyar Péter az új miniszterelnök! 

Letették az esküt az új képviselők, és megválasztották a tisztségviselőket. A Tisza Párt 141 mandátummal vette át az ország irányítását. Az ülést Sulyok Tamás köztársasági elnök nyitotta meg, hangsúlyozva a konstruktív együttműködés fontosságát.
Az új házelnök, Forsthoffer Ágnes első intézkedése szimbolikus jelentőségű volt: 12 év után elrendelte az Európai Unió zászlajának visszahelyezését az Országházra. „Új korszakot kezdünk a magyar demokrácia történetében” – fogalmazott beszédében.
A nap folyamán elfogadták az új minisztériumi struktúrát, és megválasztották Magyarország új miniszterelnökét is.
#Tények #közélet #Országgyűlés #választás2026 #demokrácia #frakciók #MagyarPéter
/posztok.hu







