Az eperhab az egyik legegyszerűbb tavaszi desszert: friss eper, tojásfehérje és cukor kell hozzá, a végeredmény pedig könnyű, rózsaszín és látványos édesség.

A régi gyümölcshabokhoz képest ma már nem kell hosszú percekig kézzel dolgozni, mert a robotgép elvégzi a kemény munkát. Az epret csak meg kell mosni, pürésíteni, majd a cukorral felvert tojásfehérjéhez keverni, amíg a hab megnő és világosrózsaszín lesz.

A kész eperhabot friss gyümölccsel, kekszmorzsával vagy pisztáciával is lehet díszíteni, de önmagában is tökéletes. Fontos, hogy nyers tojásfehérjéből készül, ezért fogyasztásig hűtőben kell tartani, és érdemes rövid időn belül megenni.

Hozzávalók:
30 dkg eper, 2 tojásfehérje, 10 dkg cukor, 1 csipet só és egy kevés vanília.

#Tények #eperhab #desszert #recept #tavasz

Magyar Péter vezetésével a TISZA Párt frakciója bevonult az Országgyűlés alakuló ülésére.

Weber Pilátus leszedte a három nevű sógort, aki akkor mondta a legnagyobbat, miután Manfred lőtt, talált és süllyed.
Franka Tibor véleménycikke a kommentben

☝Még hivatalába sem lépett a kabinet, máris megkezdte a társadalom mindennapjainak átalakítását.
Ifj. Lomnici Zoltánt kérdeztük.
Részletek a kommentben

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye