Orbánnak igaza van, a Pride a szuverenitás megsértése volt – Chad Pecknold amerikai katolikus teológust az MCC Feszten kérdeztem a Mandinernek, aki még Szent Istvánról is beszélt, meg Orbán Viktorról, Trumpról, Nagy Konstantinról, az egyetemi világban tapasztalt konzervatívellenes diszkriminációról, a helyes vallásról és a posztliberális világról.

A liberális rend boldogtalanságot hozott, van helyes vallás, és aszerint kell berendezkednünk a közjó érdekében Chad Pecknold amerikai teológus szerint, aki megvédi Trumpot és Orbánt, támogatja a Pride betiltását és a szuverenitásharcot, valamint a posztliberális rend harcosa.

Megjegyzi: "mondhatunk mindenféle kritikus dolgot egy ország kialakulásáról, jelenlegi vagy múltbeli vezetéséről. De amit egy katolikusnak soha nem szabad mondania, az az, hogy egy nemzet rossz."

Mint mondja: "a demokrata emberek nem eredendően liberálisak. Orbán Viktor bajba került az illiberális demokrácia kifejezése miatt. De ez az illiberális demokrácia pontosan a demokrácia klasszikus felfogása."

Továbbá: "Pride valójában a magyar szuverenitás megsértése volt."

Amit Nagy Konstantinról, Szent Istvánról, Trumpról és Orbán Viktorról mond, azt egy az egyben idézem itt:

Kérdés: "Sokan kétségbe vonják, hogy Trump vagy Orbán őszintén keresztény lenne, szerintük csak a hatalomban maradáshoz használják a keresztény retorikát, az egyházaknak rossz az állammal való együttműküdés, és elkélne már egy kis üldöztetés."

Válasz: "Hallottam már az érvelést. Ez egy liberális érv. A Nero korában élő katolikusok imádkoztak Neróért. A katolikusok valójában azt gondolják, hogy a konstantini fordulat jó volt, bár Konstantin nem volt megkeresztelve, azaz formálisan nem volt keresztény, hiszen azzá a keresztséggel válik valaki, s csak a halálos ágyán vette fel a keresztséget, mégis segítette az egyházat. Érdekes párhuzamba állítani Konstantint és Szent István királyt.

(...) Ha Konstantint és Szent István királyt, ha egymás mellé tesszük, érdekes dolgokat tanulhatunk, mert Konstantin formálisan egyáltalán nem volt keresztény, amikor kiváltságokban részesült. Csak a halála közelében keresztelkedett meg.

Konstantin, annak ellenére, hogy nem lépett be az egyházba, és formálisan nem volt keresztény, többet tett az egyházért, mint bármely más uralkodó az első 500 évben.

A keresztények száma ugrásszerűen megnőtt Konstantin alatt. Most azt kellene mondanunk, hogy jobb lett volna, ha Nerónk van, hogy hitelesebb kereszténységünk legyen? Ez abszurd állítás. Abszurd azt állítani, hogy a keresztények többet profitáltak volna Neróból, mint Konstantinból.

És akkor ott van Szent István király. István egy imádkozó király, akinek valójában magasabb rendű elvei vannak. Tehát Szent István király nagyobb államférfi, mint Konstantin, de valami nagyon hasonlót tesz. Aztán ott van Trump, aki olyasmi, mint Konstantin: nem katolikus, és nem olyasmit tesz, ami mélyen gyökerező meggyőződésből fakad, de objektíve nézve a döntései a katolikusoknak kedveznek. A katolikusokat már nem üldözi vagy vadássza az FBI Amerikában, ami Trumpnak köszönhető. És ez objektíve jobb a katolikusoknak, pedig Trump nem keresztény államférfi. Az alelnöke, J. D. Vance inkább István királyra hasonlít, ő egy katolikus államférfi, és ez jobb a lelkének."

Chad C. Pecknold, PhD (Cambridge) a társadalmi, politikai és teológiai gondolkodás professzora a washingtoni Catholic University of America-n. Társalapítója a Postliberal Order Substacknek. A brit The Catholic Herald a legbefolyásosabb amerikai katolikus gondolkodók közé sorolta.

Öt könyv szerzője vagy szerkesztője, köztük van a Christianity and Politics: A Brief Guide to the History (Kereszténység és politika: rövid útmutató a történelemhez); a The Pivotal Players: St. Augustine & St. Benedict Study Guide (A kulcsfontosságú szereplők: Szent Ágoston és Szent Benedek tanulmányi útmutató); a Transforming Postliberal Theology: George Lindbeck, Pragmatism and Scripture (A posztliberális teológia átalakítása: George Lindbeck, a pragmatizmus és a Szentírás); a Death, Judgment, Heaven, and Hell: Sayings of the Fathers of the Church (Halál, ítélet, mennyország és pokol: mit mondanak az egyházatyák); valamint a Liturgy, Time and the Politics of Redemption (A liturgia, az idő és a megváltás politikája).

A Szemlélek által lefordított interjúban James M. Patterson, az amerikai Tennessee Egyetem politológusa úgy fogalmazott vele kapcsolatban: „A neo-integralisták tudatosan szembemennek a liberális demokráciák elveivel. Olyan gondolkodók, mint Patrick Deneen vagy Chad Pecknold azzal érvelnek, hogy a liberalizmus megszegte ígéreteit, mert elidegenítette az embert a vallástól, a családtól és a közösségtől. Szerintük a szabadság igazság nélkül elszigeteltséghez, elmagányosodáshoz és irányvesztéshez vezet.” Patterson megjegyzi, hogy eme csoport egyik példaképe Orbán Viktor. Chad Pecknold szerint Patterson félreértelmezi és rágalmazza őket.

Link az első kommentben.

Édes Hazánk, Magyarország!
Ma, augusztus 20-án, szívből köszöntlek Téged, a haza szent földjét, melyet több mint ezer évvel ezelőtt keresztény hitben, szeretetben és reményben alapítottak meg őseink.

Az Elektrubadúr bemutatja: Ursula szoknyája

Dalszöveg: Természetes intelligencia
Ének, zene: Mesterséges intelligencia
Téma: Természetellenes unintelligenciák
Képek, videók: Internet

A témával…

Augusztus 20 - mit ünneplünk és kell-e tűzijáték? #augusztus20 #tűzijáték #fesztivál #szentistvan
Augusztus 20 - mit ünneplünk és kell-e tűzijáték? #augusztus20 #tűzijáték #fesztivál #szentistvan

NÉGYLÁBÚ HŐSÖK A VÁROSLIGETI MENTŐNAPON

A mentőkutyák éles helyzetekben sokszor az egyetlenek, akik képesek lehetnek megtalálni az áldozatokat. Képzettségük és elképesztő szaglásuk segítségével…

Mit ünneplünk?
Jönnek a válaszok:
- Új kenyér, államalapítás ünnepe, István a király, Magyarország születésnapja...tüzijáték, stb.
Nem kérem!
István királyunk szentté avatásának évfordulóját ünnepeljük.…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média