Brit politikatudós: Orbánt félreértik, tévedés a liberális konzervativizmus

Tévedés a liberális konzervativizmus, nemzeti konzervativizmusra van szükség Matt Goodwin brit politológia professzor szerint, aki a MCC Feszt vendégeként a Mandiner nevében feltett kérdéseimre válaszul úgy fogalmazott:

„Az elit Magyarországot gyakran úgy mutatja be, mint aki megsérti az EU törvényeit, előírásait és normáit. Szerintem viszont valójában Magyarország csak ellenáll ama liberális projekt ráerőltetésének, amelyet a nyugati országok egy szűk kisebbségének a nézeteit tükrözik. És ha olyan kérdésekről van szó, mint Ukrajna genderideológia, kritikai fajelmélet, amelyek mind a baloldali liberalizmusban gyökereznek, Magyarország alapvetően egyedülálló abban, hogy határozottan harcol ez ellen.”

Hozzátette: szerinte a nyugati politikából hiányzik az a realista szemlélet, amit Orbán Viktor tusványosi beszéde is tükrözött.
Goodwint kérdeztem még a brit politikáról, a toryk állapotáról, illetve a szélsőbal egyetemi térhódításáról. Szerinte utóbbi okán „egy alternatív ökoszisztémát kell létrehoznunk, amely képes új nemzedékeket kiművelni”.

A teljes interjú a Mandiner új, kétheti összevont számában olvasható.

Matt Goodwin (1981) akadémikus, politikatudós 2003-ban a Salfordi Egyetemen diplomázott politikatudományból és kortárs történelemből, majd 2004-ben a Nyugat-Ontariói Egyetemen szerzett MA fokozatot politológiából. Filozófia doktori fokozatát a Bath Egyetemen szerezte 2007-ben. Jelenleg a Kenti Egyetem Rutherford College politikaprofesszora, a közelmúltban a Royal Institute of International Affairs, a Chatham House vezető vendégkutatója, az UK In a Changing Europe vezető munkatársa, a Legatum Institute vezető munkatársa és az Egyesült Királyság oktatási bizottságának vezető tanácsadója volt. Kutatási területei a populizmus, a szélsőjobboldal, a választások, a közvéleménykutatás, a Brexit, az akadémiai szabadság, stb. Kötetei: New British Fascism: The Rise of the British National Party (Új brit fasizmus: a Brit Nemzeti Párt felemelkedése. Routledge, 2011); Revolt on the Right: Explaining Support for the Radical Right in Britain (Lázadás a jobboldalon: a radikális jobboldal britanniai támogatottságának magyarázata; Robert Forddal közösen, Routledge, 2014); UKIP: Inside the Campaign to Redraw the Map of British Politics (UKIP: A brit politikát átíró kampány belülről, Caitlin Milazzoval közösen, Oxford University Press, 2015); Brexit: Why Britain Voted to Leave the European Union (Brexit: miért szavazaott Britannia az Európai Unió elhagyására? Harold Clarke-el és Paul Whiteley-vel közösen, Cambridge University Press, 2017); National Populism: The Revolt Against Liberal Democracy (Nemzeti populizmus: lázadás a liberális demokrácia ellen, Roger Eatwellel közösen, Pelican Books, 2018); Values, Voice and Virtue: The New British Politics (Értékek, hangok és erények: új brit politika, Penguin Books, 2023).

"Szeretem, Megvédem!"

Tippelj és nyerj páros napijegyet a 2024-es STRAND Fesztiválra!

A nyereményjátékban való részvételhez lájkold a bejegyzést és válaszolj kommentben a helyes válasz betűjelének…

🏴Pontosan 1 éve vették el Szabó Sándor, az egyik legjobb magyar kick-box edző életét bestiális módon, miközben biztonsági emberként intézkedett egy helyszínen.
Emlékét örökké őrizzük, isten…

️Egy ember, akit a nácik a zsidó származása miatt, a kommunisták pedig a keresztény hite miatt üldöztek. Richard Wurmbrand – tőzsdeügynökből lett lelkipásztor, majd politikai fogoly, végül pedig a…

❤️ Példakép! Vas Kata Blanka megnyerte a női Tour de France 5. szakaszát az olimpia után.
Jó lenne, ha az ilyen sportolók válnának a fiatalok példaképeivé és nem a videós oldalakon felfutott senkik,…

Magyarország és Ausztria ki tudta bővíteni parlamenti szinten is együttműködését.

Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Wolfgang Sobotka, az Osztrák Nemzeti Tanács elnöke munkamegbeszélést tartott…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média