Brit politikatudós: Orbánt félreértik, tévedés a liberális konzervativizmus

Tévedés a liberális konzervativizmus, nemzeti konzervativizmusra van szükség Matt Goodwin brit politológia professzor szerint, aki a MCC Feszt vendégeként a Mandiner nevében feltett kérdéseimre válaszul úgy fogalmazott:

„Az elit Magyarországot gyakran úgy mutatja be, mint aki megsérti az EU törvényeit, előírásait és normáit. Szerintem viszont valójában Magyarország csak ellenáll ama liberális projekt ráerőltetésének, amelyet a nyugati országok egy szűk kisebbségének a nézeteit tükrözik. És ha olyan kérdésekről van szó, mint Ukrajna genderideológia, kritikai fajelmélet, amelyek mind a baloldali liberalizmusban gyökereznek, Magyarország alapvetően egyedülálló abban, hogy határozottan harcol ez ellen.”

Hozzátette: szerinte a nyugati politikából hiányzik az a realista szemlélet, amit Orbán Viktor tusványosi beszéde is tükrözött.
Goodwint kérdeztem még a brit politikáról, a toryk állapotáról, illetve a szélsőbal egyetemi térhódításáról. Szerinte utóbbi okán „egy alternatív ökoszisztémát kell létrehoznunk, amely képes új nemzedékeket kiművelni”.

A teljes interjú a Mandiner új, kétheti összevont számában olvasható.

Matt Goodwin (1981) akadémikus, politikatudós 2003-ban a Salfordi Egyetemen diplomázott politikatudományból és kortárs történelemből, majd 2004-ben a Nyugat-Ontariói Egyetemen szerzett MA fokozatot politológiából. Filozófia doktori fokozatát a Bath Egyetemen szerezte 2007-ben. Jelenleg a Kenti Egyetem Rutherford College politikaprofesszora, a közelmúltban a Royal Institute of International Affairs, a Chatham House vezető vendégkutatója, az UK In a Changing Europe vezető munkatársa, a Legatum Institute vezető munkatársa és az Egyesült Királyság oktatási bizottságának vezető tanácsadója volt. Kutatási területei a populizmus, a szélsőjobboldal, a választások, a közvéleménykutatás, a Brexit, az akadémiai szabadság, stb. Kötetei: New British Fascism: The Rise of the British National Party (Új brit fasizmus: a Brit Nemzeti Párt felemelkedése. Routledge, 2011); Revolt on the Right: Explaining Support for the Radical Right in Britain (Lázadás a jobboldalon: a radikális jobboldal britanniai támogatottságának magyarázata; Robert Forddal közösen, Routledge, 2014); UKIP: Inside the Campaign to Redraw the Map of British Politics (UKIP: A brit politikát átíró kampány belülről, Caitlin Milazzoval közösen, Oxford University Press, 2015); Brexit: Why Britain Voted to Leave the European Union (Brexit: miért szavazaott Britannia az Európai Unió elhagyására? Harold Clarke-el és Paul Whiteley-vel közösen, Cambridge University Press, 2017); National Populism: The Revolt Against Liberal Democracy (Nemzeti populizmus: lázadás a liberális demokrácia ellen, Roger Eatwellel közösen, Pelican Books, 2018); Values, Voice and Virtue: The New British Politics (Értékek, hangok és erények: új brit politika, Penguin Books, 2023).

"Szeretem, Megvédem!"

Tippelj és nyerj páros napijegyet a 2024-es STRAND Fesztiválra!

A nyereményjátékban való részvételhez lájkold a bejegyzést és válaszolj kommentben a helyes válasz betűjelének…

🏴Pontosan 1 éve vették el Szabó Sándor, az egyik legjobb magyar kick-box edző életét bestiális módon, miközben biztonsági emberként intézkedett egy helyszínen.
Emlékét örökké őrizzük, isten…

️Egy ember, akit a nácik a zsidó származása miatt, a kommunisták pedig a keresztény hite miatt üldöztek. Richard Wurmbrand – tőzsdeügynökből lett lelkipásztor, majd politikai fogoly, végül pedig a…

❤️ Példakép! Vas Kata Blanka megnyerte a női Tour de France 5. szakaszát az olimpia után.
Jó lenne, ha az ilyen sportolók válnának a fiatalok példaképeivé és nem a videós oldalakon felfutott senkik,…

Magyarország és Ausztria ki tudta bővíteni parlamenti szinten is együttműködését.

Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Wolfgang Sobotka, az Osztrák Nemzeti Tanács elnöke munkamegbeszélést tartott…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média