Abban valószínűleg nincs vita senki között, hogy a mostani globális válsághelyzetben a béketeremtés és a humanitárius segítségnyújtás az ENSZ legfontosabb feladata. Magyarország a lehetőségeihez képest mindent megtesz, sőt, még annál is többet a békéhez való hozzájárulás és a humanitárius tevékenységek sikere érdekében.

Magyarország történetének legjelentősebb humanitárius segélyakcióját hajtjuk végre az ukrajnai háború kitörése óta: korábban a koronavírus-járvány alatt több mint 8,5 millió adag vakcinát küldtünk a nehéz helyzetben lévő országoknak, és majdnem 10 millió dollárnyi támogatást biztosítunk Egyiptomnak, hogy a gázai válság miatt rájuk háruló egészségügyi kihívásoknak meg tudjon felelni az egészségügyi rendszerük.

Emellett világosan valljuk, hogy minden embernek joga van a békés és nyugodt élethez a hazájában, ezért nem arra kell biztatni az embereket, hogy hagyják el otthonaikat, hanem meg kell teremteni a feltételeit annak, hogy mindenki az otthonában élhessen nyugodt életet.

Jean-Pierre Lacroix-t és Martin Griffiths-t, az ENSZ békefenntartásért, valamint humanitárius ügyekért felelős főtitkárhelyetteseit ezért arról biztosítottam, hogy fenntartjuk támogatásunkat az ENSZ békefenntartó misszióihoz, hozzájárulunk a Száhel-övezet stabilitásához, a Nyugat-Balkán stabilitásának fenntartásához és a jövőben 16 békefenntartó teljesít majd szolgalatot Libanonban.

Magyarország békéjének és biztonságának erősítésére, valamint a magyar emberek életfeltételeinek javításának támogatására megalakul a Stratégiai Tanácsadó Testület!

️Gondoskodás és odafigyelés, ez a Gondosóra program célja.

A 65 év felettiek, ingyenesen alanyi jogon hozzájuthatnak a jelzőkészülékes szolgáltatáshoz, amelynek segítségével a felhasználók szükség…

A kiskorú Mansfeld Péterre halálos ítéletet kérő ügyész, Mátsik György pár éve még háborítatlanul élte nyugdíjas éveit egy panorámás budai lakásban. És nem egyedi esetről van szó. Sok még a tennivaló!…

Az 50 éve elhunyt kereszténydemokrata Barankovics Istvánra emlékeztünk az Országgyűlésben.

Semjén Zsolt: A háború után Barankovics István lehetett volna a magyar Adenauer. Az 1947. augusztusi…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média