🪖 Üzenetet hoztam Berlinbe! 

Immáron több mint tíz esztendeje, hogy megszakadtak a magyar-örmény diplomáciai kapcsolatok. Több előkészítő tárgyalás és kölcsönös gesztusok után azonban a mai napon örmény külügyminiszter kollégámmal megállapodtunk diplomáciai kapcsolataink helyreállításáról.
Két keresztény ország esetében ez így helyes.
A következő lépés most a nagykövetek kölcsönös kinevezése.
Fontos összekötő kapocs országaink között a nálunk élő örmény nemzeti közösség, melynek támogatását a magyar kormány az elmúlt időben jelentősen megnövelte.
A diplomáciai kapcsolatok helyreállítása pedig megnyitja az utat a kereskedelmi, kulturális, oktatási és turisztikai együttműködések előtt.
/posztok.hu



️
ország, ahol megkérdezik az emberek véleményét, és nem a fejük felett döntenek az életüket…



Végéhez közelít az őszi ülésszak, zajlik a törvényalkotási nagyüzem.