A világpolitika és a világkereskedelem legerősebb szereplői közül jónéhányan folyamatosan olyan döntéseket hoznak, amelyek a gazdasági hidegháború veszélyének kitörését hozzák magukkal.
Ez Magyarország érdekeivel meredeken ellentétes.

A magyar gazdaság exportorientált, a magyarországi vállalatok nemzetközi szinten is versenyképesek, évről évre egyre jobb exportteljesítményt nyújtanak, így Magyarország érdeke az, hogy a világkereskedelmi és világgazdasági működés zavartalan és akadálymentes legyen.

Az elmúlt években bizonyítottuk, hogy a civilizált Kelet-Nyugat együttműködésből milyen sokat tudunk profitálni, hazánk lett a keleti és nyugati beruházások közép-európai találkozási pontja.

Magyarországon zavartalanul működhetnek együtt a német és a kínai autóipar legnagyobb szereplői is. Egyes nagy országok viselkedése azért is logikátlan, mert a nagy, komplett kontinentális gazdaságok sikerét befolyásoló vállalatok stratégiája nem tud sikeres lenni a kontinenseken átnyúló együttműködések nélkül.

Ma Zhang Xiangchen WTO főigazgató-helyettessel ismertettem a magyar gazdasági semlegesség stratégiáját, aki azt mondta, hogy ez a stratégia jelenti a helyes utat.

A gazdasági semlegesség stratégiája hoz növekedést, új munkahelyeket és magasabb béreket a magyar emberek számára, ezért annak végrehajtása mellett a kormány teljes mértékben elkötelezett.

Brüsszelben kevés az őszinte és egyenes beszéd, de ilyenkor jövünk mi, magyarok.

Magyar Péter, a Gyurcsány -família, minden baloldali politikus, az egész Tisza Párt és a DK is élvezik a rezsicsökkentés előnyeit, Európa legolcsóbb és legbiztonságosabb energiaszolgáltatását. Mégis…

21 PONTOS GAZDASÁGI AKCIÓTERVET FOGAD EL A NEMZETI KORMÁNY. Add tovább!

1. Hosszú távú bérmegállapodás a minimálbérről és a garantált bérminimumról a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média