👉 A kormány a háború és az elhibázott szankciók okozta súlyos gazdasági helyzetben is mindent megtesz a családok, a nyugdíjasok, a munkahelyek védelme érdekében. A Nyári Diákmunka Program keretében, a program tíz éve alatt eddig több mint 267 ezer tanuló, hallgató foglalkoztatását támogatta, mintegy 27 milliárd forinttal.

Néhány hasznos tudnivaló!

Július 1-től a 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló, munkaviszonyban éppen nem álló, vállalkozási jogviszonnyal sem rendelkező diákok jelentkezhetnek a programba, nyári munkára.

👉 A sikeresen pályázók legfeljebb 2 hónap időtartamra, napi 6 órányi munkavégzéshez kapcsolódó munkabért kaphatnak, sőt a kormány döntésének köszönhetően a 25 év alattiak zsebében - tekintettel az szja-mentességükre - több pénz maradhat.

A munkavállalás előtt fontos tájékozódni is a munkavállalás, adózás szabályairól, ehhez nagy segítséget nyújt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal oldala.
16 éves kortól, szülői engedéllyel vállalható nyári munka, melyhez mindenképpen szükséges adóazonosító jel is. A legegyszerűbben igényelni a NAV-tól, online lehetséges.

Fontos! Ha valaki dolgozott és ebből jövedelme származott, akkor jövőre az szja-bevallásban kell majd jeleznie.

Kellemes nyarat, jó munkát mindenkinek!

Az Európai Bizottság költségvetési módosító javaslata újabb súlyos százmilliárdok befizetését várja el a tagállamoktól. Ez a brüsszeli csúcs egyik nagy témája.

Brüsszeli tervek:

újabb 50 milliárd euró…

ILYEN ELŐZMÉNYEKKEL MEGEMLÉKEZÉST JAVASOLNI A HÁBORÚ MAGYAR ÁLDOZATAIÉRT GYALÁZATOS CINIZMUS ÉS KÉTSZÍNŰSÉG

Meglehetősen visszataszító, hogy épp Tompos Márton momentumos képviselő kezdeményezi a…

Mátraverebély-Szentkút nemcsak Nógrád lelki központja, de nemzeti kegyhely is. Szent László királyunk ünnepén - aki a legenda szerint az itteni híres forrást fakasztotta - együtt imádkoztunk a…

Mától új kompjárat köti össze Magyarországot és Szlovákiát.

Még 2014-ben fogalmazódott meg a komp megvalósításának ötlete, amellyel a települések közti korábbi egyórás út percekre rövidül. Mivel a…

Megálljt parancsoltak a történelemhamisításnak:
ma délelőtt elbontották a törvénytelenül és kegyeletsértően felállított román kőkereszteket az úzvölgyi magyar honvédtemetőben.

Orbán Viktor az EU-csúcson:

A bizottság újabb súlyos százmilliárdok befizetését kéri a tagállamoktól. Adódik a kérdés: hogyan sodorhatták a csőd szélére az Európai Uniót?

50 milliárd eurót akarnak…

Magyar-osztrák gazdasági kerekasztal-beszélgetés a magyar nagykövetségen🤝

Szövetségeseket keresni és hidakat építeni érkeztünk Bécsbe. Alapjaiban újítjuk meg ugyanis a magyar mezőgazdaságot és…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média