A kormány minden egyes magyar munkahelyért megküzd - sikerrel!

A magyar kormány mindent megtesz a magyar családok és munkahelyek védelmében. Az elhibázott brüsszeli szankciók és a szankciós infláció minden magyart érint és az egész Európai Unió gazdaságára negatív hatással van. A magyar kormány határozottan cselekszik a munkahelyek védelme érdekében.

November 15-től bevezette a kamatstopot a kis- és közepes vállalkozások hiteleire, a június 28-i szintre visszavéve a kamatokat. Emelett meghosszabbította a Széchenyi kártya hitelprogramot is. Ezzel sok kis- és középvállalkozásnak segít a nehéz gazdasági helyzet közepette.

A magyar kis- és középvállalkozások további támogatást kapnak az energiaintenzív kkv-k támogatási programnak köszönhetően. A program keretében 2022-ben 100 milliárd, 2023-ban pedig 100-120 milliárd forint áll majd a magyar kkv-k rendelkezésére.

A kormány ezen felül meghirdette a Gyármentő programot, amellyel a legnagyobb munkáltatókat támogatja a munkahelyek védelmében. A 200 milliárd forintos Gyármentő garancia- és hitelprogram indítása szintén az energiaválság negatív hatásainak ellensúlyozására nyújt segítséget.

A kormány a kistelepülések boltjainak támogatására plusz 8 milliárd forintot költ a Magyar Falu Program keretein belül. Az elnyert támogatás bérköltségre és rezsiköltségre számolható el.

Az eddig felsorolt intézkedések bár komplex csomagot alkotnak, fontos plusz forrásokat bevonni és oda juttatni azokat, ahol a legnagyobb a szükség: éppen ezért a magyar kormány az extra profitra szert tevő nagyvállalatokra is adót vetett ki, extraprofit-adó néven - ezen intézkedést pedig nemcsak Magyarország, hanem az Európai Unió számos tagállama meghozta. Az extraprofit-adóból a magyar családokat, munkahelyeket és vállalkozásokat segítik, folyamatos támogatást biztosítva például a Rezsivédelmi Alapon keresztül.

A fenti intézkedéseknek pedig megvan az eredménye: Magyarországon rekordszintű a foglalkoztatottság, a munkanélküliség pedig az egyik legalacsonyabb az Európai Unióban. A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai szerint 4,7 millió fő a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliség pedig 3,6 százalék—ezzel hazánk az egyik legjobb helyzetben van Európában. A koronavírus okozta válság és az elhibázott brüsszeli szankciók ellenére egy év alatt 12 ezerrel, a 2010-es kormányváltáshoz képest pedig mintegy 300 ezer fővel csökkent a munkanélküliek száma.

KUTYAVÁSÁR!

Dunakeszi többek között abban különbözik Budától, hogy nem egyszer volt kutyavásár, rendszeresen „toborozzuk” a szolgálati ebnek alkalmas négylábúakat. Legközelebb január 19-én.

Elsősorban…

Pedofilokkal való együttérzésre sarkalló színdarabot támogat a berlini városi tanács és egy német állam által finanszírozott művészeti program, melyet a „Theater unterm Dach” színházban mutatnak be.

Ez…

The Economist: Az orosz gazdaság jobban érzi magát, mint azt a Nyugat várta. Az oroszellenes szankciók valóban kemények voltak, de idén Oroszország rekordtöbbletet, 220 milliárd dollárt ért el –…

️A rezsicsökkentés továbbra is védi a magyar családokat: a magyar háztartások villamosenergia- és földgázköltségei az év utolsó hónapjában is az egyik legkedvezőbbek voltak Európában - derül ki a MEKH…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média