Mindenszentek alkalmából Szűz Mária szobrot avattunk Mocsolyáson, Nemcsák Károly barátom szülőfalujában.
Ezekben a napokban és sokan ma, Mindenszentek estéjén meglátogatjuk és rendbe tesszük szeretteink sírját, virágot viszünk, gyertyát gyújtunk, imádkozunk.
A gyertyafény az örök világosságot jelképezi nekünk keresztényeknek, de a régi magyar néphit szerint a sírok megszépítése azért is fontos, hogy a halottak szívesen maradjanak a helyükön. Egyes tájakon egykor a hazajáró lelkeknek megterítettek az asztalon, kenyeret, vizet tettek ki nekik, nem feledve a gondoskodást és az emlékezést róluk.
Mindenszentek alkalmából Szűz Mária szobrot avattunk Mocsolyáson, Nemcsák Károly barátom szülőfalujában.
Elcsendesedve emlékezünk azokra, akiket szeretünk, de már nincsenek közöttünk. Szívünkben élnek örökké.
Az elmúlt évben veszítettük el Králik Józsefet, Penc polgármesterét.
Húsz évig állt választókörzetem egyik fontos településének az élén. Utódával és a szomszédos települések polgármestereivel vittünk…
️ Festum Omnium Sanctorum.

Az elcsendesülés napjait éljük.
Mindenszentek napja: a Szent Szűznek, minden apostolnak, vértanúnak, hitvallónak és a földkerekségen elhunyt minden tökéletes, igaz embernek ünnepe. Mindazoknak, akik…
Mindenszentek és Halottak Napja az elcsendesedés ideje. Isten áldja halottaink emlékét.
Télen fűteni kell, az iparnak működnie kell, ennek a feltételei adottak.