Magyar megoldás a szankciós energiaárak ellen!

A Veresi Paradicsom Kft. üvegházában jártam. A cég a megnövekedett energiaárak hatására úgy döntött, hogy a paradicsom helyett a kisebb energiaigényű szamóca termesztésére állnak át.

ℹ️ A kialakult helyzetben, ahogy itt is látszik, több megoldási lehetőség van - a kormány is támogatja a magas energiaigényű vállalkozásokat a megnövekedett költségek finanszírozásában -, többek között olyan innovatív eljárások, mint amilyen Veresegyházon működik.

Hazánkban ez az első olyan hely, ahol szamócát üvegházi technológiával termesztenek télen, ami európai szinten is ritkaságnak számít. Sőt, az üzemben számos munkafolyamatot automatizáltak és digitalizáltak. A veresi paradicsom jelenleg inkább egy high-tech vállalat, mint egy hagyományos értelemben vett agrár-vállalkozás.

️ A cég költségeinek 20 százalékát az energia teszi ki, amelynek jelentős mértékű növekedése a teljes működési költségeket háromszorosára emelte. Az új technológiával nem csak az energiaköltségek csökkenthetők, de sokkal jobban kihasználhatók olyan helyi adottságok, mint a rendelkezésre álló termálvíz. A kialakított rendszer lehetővé teszi a teljesen tiszta, növényvédő szerektől mentes, magas beltartalmi értékű zöldségfajok termesztését is.

A fejlesztés megvalósításához a kormány több mint 700 millió forint támogatással járult hozzá.

Tudod mi az az obstrukció?

🫠 Az obstrukció egy döntés szándékos hátráltatása minden szabályos eszköz és időkeret felhasználásával.

A baloldal most ezt a módját választotta annak, hogy keresztbe…

Az EU nem az oroszoknak ártott a szankciókkal, hanem saját magának, különösen az energiaszektorban.

Oroszország idén kétszer annyit keresett, mint tavaly. Azt is mondhatnánk, hogy bárki is találta ki…

️Nyugaton is egyre többen mondanak nemet a gyermekeket célzó szexuális propagandára, ezért sokakat érdekel, hogy Magyarország miképpen tudott fellépni ellene. Ennek kapcsán kérdezett a minap Andy Ngo…

KULTÚRSZELFI MOZGALOM!
Csinálj szelfit egy kulturális intézménnyel!
1. Új Néprajzi Múzeum, Kemecsi Lajos főigazgató úrral. Hajrá, magyar kultúra! ✌️

Az agrárium jövője és ezáltal a szuverenitásunk egyik záloga az öntözéses gazdálkodás. Mezőhegyesen ma üzembe helyeztük Európa egyik legnagyobb és legkorszerűbb öntözőrendszerét, az utóbbi évtizedek -…

A kormányülések főtémája továbbra is a brüsszeli, elhibázott szankciók elleni küzdelem.

Nem hagyjuk, hogy a szankciók tönkretegyék a magyar családokat, a munkahelyeket.

A cél, hogy minél több villamos energiát hozzunk be Magyarországra. Ezzel jelentős mennyiségű földgázt tudnánk kiváltani. Találkozó Georgia miniszterelnökével.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média