️ a háború kirobbanása óta az alábbi mennyiségben szereztek meg orosz olajat a minket kioktató országok.
nahát, képmutatóak.
️ A háborús infláció egyetlen ellenszere a béke! A kormány árstopokkal és rezsicsökkentéssel védi a magyar embereket.
ℹ️ A magyar kormány az, aki - szinte egyedüliként egész Európában - nem a háborúról és a szankciókról, hanem a békéről és a biztonságról beszél. A háború gazdasági hatásai viszont hozzánk is begyűrűztek. A szankcióknak köszönhetően drágultak az energiahordozók mellett az alapvető élelmiszerek is. A magyar kormány ezért is döntött úgy, hogy árstopot vezetett be néhány alapvető élelmiszerre.
️ Az üzemanyagárstopnak köszönhetően Európában a magyarok fizetik az egyik legalacsonyabb árat a benzinért és a gázolajért. A 480 forintos hatósági árak mellett a piaci árak már mindkét termék esetében 800 forint körül alakulnának.
👨👩👧A rezsicsökkentéssel a családok életszínvonalát kívánja megvédeni a kormány. A piaci árak bevezetése így összesen négy és félszeres rezsiemelkedéshez vezetne egy átlagos magyar háztartásban. A gyakorlatban ez azt jelentené, hogy – rezsicsökkentés nélkül – egy átlagos magyar háztartás 9 ezer forintos villamosenergia-kiadása 30 ezer forintra, míg a 13 ezer forintos földgázszámlája 71 ezer forintra nőne.
A kamatstop szintén segít a családokon, hiszen a kamatok emelkedése miatt egy átlagos, változó kamatozású lakossági jelzáloghitel havi törlesztő-részlete akár 23 százalékkal, 11 ezer forinttal is emelkedhet.
Ezek az árstopok 5-6 százalékkal csökkentik az inflációt. Megvédjük a magyar családokat!