️A BALOLDAL NEM SAJÁTÍTHATJA KI EGÉSZ EURÓPÁT! NEM ENGEDHETJÜK, HOGY KIZÁRÓLÁG ŐK MONDJÁK MEG, MIT GONDOLHATUNK A CSALÁDRÓL, DEMOKRÁCIÁRÓL VAGY A…
Európa jövője nem az iparban, nem a zöldítésben, nem a digitalizációban, hanem a gyerekekben van - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
️ Nem szabad elfogadni, hogy Európa migránsokkal akarja pótolni a gyerekeket. Lehet munkaerőt behozni, migránsokat beengedni, de az az ország nem az lesz, mint korábban volt. A Nyugat ebben a pillanatban nem képes saját magát fenntartani.
️ A magyar családpolitika unortodox, különleges és példátlan Európában.
️ Mi magyarok próbálkoznunk, azért jönnek ide hozzánk. A magyar családpolitika unortodox, különleges és példátlan Európában, a legtöbbet költjük a költségvetésünkből ilyen célokra, olyasmivel próbálkozunk, mint amivel más nem. A családpolitika sikerességéhez kell egy, de inkább kettő évtized folyamatos, állandó kormányzati családpolitikai rendszer. Ha ez megtörik, és változás van, akkor sajnos ez nem működik, még csak félúton vagyunk.
️ Ne akarják nekünk megmondani, hogy hogyan éljünk és hogyan neveljük a gyerekeinket!
️ Az elfogadhatatlan a számunkra, hogy egy hiányzó magyar gyerek helyett idehozunk valakit, valahonnan Afrika belsejéből. Megértjük azokat az embereket, akik más életformákat választanak, mint a hagyományos. De azt nem követelhetik, hogy ők legyenek az általános szabályozás kiindulási pontja. Azt nem fogadjuk el, hogy ők akarják a mi gyermekeinket nevelni és ők mondják meg, hogy mi legyen az iskolákban. A csekélyszámú kivétel nem lehet az általános szabályozás alapja.
️ A legfontosabb pillér, az gondolat, hogy ha gyereked van, akkor jobban élj.
️ Sok ember úgy gondolja, hogy a gyermekvállalás gond, költséggel is jár, erőfeszítést igényel, nem lehet egyszerre otthon lenni a gyerekkel és dolgozni is. Ha a kormány nem segít, és nem hozunk létre egy olyan adórendszert, olyan támogatási rendszert,olyan munkaerőpiaci szabályozást, hogy a gyermeket vállaló nők csak azért, mert egy többletterhet vállaltak, ne tudjanak jobban élni, akkor a család és gyermekvállalás mögött a gazdasági motívum el fog tűnni.
️ Kenyéren is él az ember, ezért kell gazdasági motiváció is ahhoz, hogy a fiatalok korán, kellő komolysággal elhatározzák magukat a családi élet mellett. Korábban nagy volt az anyagi különbség azok között, akik nem vállaltak gyereket, mint akik vállaltak, az utóbbi rovására. Azt szeretnénk, ha a gyermekvállalás összekapcsolódna egy gazdasági előnnyel a család melletti mély és szent meggyőződéssel. Efelé megyünk, de még nem értünk el ide.
️ Le a kalappal a családok előtt!
️ 2021 egy nagyon nehéz év volt. Mindenkit meggyötört a pandémia, de szerintünk azoknak volt a legnehezebb, akik gyerekeket is neveltek. Az újraindítás minden várakozást felülmúlóan sikerült és ha a gazdasági növekedést sikerül 5,5 százalék felé vinni - amire komoly esély van -, akkor döntést kell hozni arról, hogy mi legyen a többletbevétellel. Mivel a legnagyobb terheket a családok vitték, az volna a legigazságosabb, ha a gyermeket nevelő családoknak visszaadnánk azt a személyi jövedelemadót, amit befizettek, bizonyos korlátok mellett. Ezt a nemzeti konzultáció megtámogatta. Sikerült olyan matematikai módszert találnunk, ami igazságos és a gyermeket nevelő kisvállalkozók is vissza tudják majd kapni a befizetett adójuk egy részét.
️ A Gyurcsány-Bajnai kormányok csődbe vitték az országot 2010-re, de annak a korszaknak vége van. A mi kormányunk - ami egy polgári, nemzeti kereszténydemokrata kormány -, jóvá fogja tenni azokat a hibákat, amiket elkövetettek. Vissza kell adni legalább egyhavi fizetést és vissza kell adni legalább egyhavi nyugdíjat.
️ Fizetést visszaadni úgy lehet, hogy béremelések vannak. A minimálbérről nem a kormány dönt, hanem a munkavállalók egyeznek meg a munkáltatókkal. Nagyot akarunk lépni, majdnem 20 százalékos minimálbért szeretnénk emelni, de ez terhet jelent a kis- és középvállalkozóknak. Le fogjuk csökkenteni a minimálbéremelésért cserébe az őket terhelő adókat.
️ Magasabb lesz a minimálbér Magyarországon 2022 január elsején, mint a Gyurcsány-Bajnai korszak idején az átlagkereset volt.
️ A garantált bérminimum is jelentősen meg fog nőni. Ez azt jelenti, hogy azt a jóvátételt, amit a Gyurcsány-Bajnai rombolása után vállaltunk, azt elvégezzük. Magasabb lesz a minimálbér Magyarországon 2022 január elsején, mint a Gyurcsány-Bajnai korszak idején az átlagkereset volt. Január 1-től vissza akarjuk adni a második heti nyugdíjat. Azt szeretnénk, hogy ez gyorsabban menjen, ne csak a másodikat, hanem a harmadikat, esetleg a negyedik hetit is megkaphassák. Harcolni kell, mert hitelből nem szabad sem bért, sem nyugdíjat emelni, azt ki kell termelni.
️ Akik nem oltatták be magukat, azok veszélynek vannak kitéve.
️ Lesz negyedik hullám, az a kérdés, hogy mit tehetünk. Megtanultuk, hogy csak az oltás segít. Akik beoltatják magukat, biztonságban vannak, még ha negyedik hullám el is éri őket, kisebb veszélyt jelent az életükre a vírus. Akik nem oltatták be magukat, azok veszélynek vannak kitéve. A döntés az emberek kezében van, nekünk annyi felelősségünk volt, hogy legyen vakcina.
️ Azért nem vagyunk híve a korlátozásoknak, mert igazságtalan azokkal szemben, akik mindent megtettek azért, hogy szabadon élhessenek. Ez egy járványügyi kérdés, a szakemberek döntik el. Ha lesz bármilyen korlátozás, akkor is inkább a védettségei igazolványhoz visszatérés lehet. Azokat kell korlátozni, akik nem oltatták be magukat, és azoknak kell minél teljesebb, szabadabb életet adni, akik beoltatták magukat. A méltányosság elve ezt követeli meg.
️A BALOLDAL NEM SAJÁTÍTHATJA KI EGÉSZ EURÓPÁT! NEM ENGEDHETJÜK, HOGY KIZÁRÓLÁG ŐK MONDJÁK MEG, MIT GONDOLHATUNK A CSALÁDRÓL, DEMOKRÁCIÁRÓL VAGY A…
A mostani Kormányinfó Pluszban többek között válaszolok a hitelmoratórium és a családi-adóvisszatérítés részleteivel kapcsolatos kérdésekre, de arra is, hogy miért írtam alá én is a Stop, Gyurcsány!…
A magyar kormány családpolitikája egyedülálló Európában.
🟠 2010 óta elért eredmények magukért beszélnek:
👉 a házasságok száma nőtt,
👉 az abortuszok száma 41%-kal csökkent,
👉 a termékenységi mutató 1,…
Az Országgyűlés Hivatala öt évvel ezelőtt hirdette meg az “Országház bora” című versenyt. Az így kiválasztott borokat az Országház hazai és külföldi vendégeinek szolgálják fel, amelyek kiválóságuk…
Harcolni kell azért, hogy gyorsabban megtörténjen a tizenharmadik havi nyugdíj visszaállítása és a nyugdíjasok jövőre ne csak a második heti, hanem a harmadik, esetleg a negyedik heti többletet is…
Nem szabad elfogadni, hogy saját gyermekek helyett Európa migrációval és migránsokkal akarja pótolni a hiányzó gyermekeket.
A román pavilon megnyitója a Vadászati Világkiállításon.
Az OMÉK-on a kézműves sörgyártók standjánál arról beszélgettünk, hogy már érződik a kicsik piacra jutását segítő törvénymódosításunk hatása.
Ne dőljünk be a Gyurcsány Show-nak!
Tombol a Gyurcsány Show! A kirakatban nagyban megy a civakodás, de a főszerepben továbbra is Gyurcsány marad.
Ne dőljünk be a Gyurcsány Show-nak…