Letették a Nemzeti Oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben!

A koronavírus-járvány során bebizonyosodott, hogy akkor óvhatjuk meg a leghatékonyabban állampolgáraink életét, ha - különösen krízishelyzetben - az egészségügyi eszközök előállításáról önmagunk gondoskodunk, nem pedig külföldről szerezzük be azokat.

Magyarország számtalan országot megelőzve időben cselekedett, amikor a vakcinák beszerzéséről volt szó a pandémia kezdetekor. Ráadásul a bizonytalanul érkező brüsszeli vakcinák mellett Keletről is rendeltünk oltóanyagokat. Így lehetőségünk nyílt arra, hogy másfél hónappal előbb nyithasson Magyarország, hamarabb indíthassuk újra a gazdaságot, visszakaphassuk a normális életünket.

Hazánk a járványhelyzet alatt önellátó lett az egészségügyi védőfelszerelések gyártásában, így sikeresen vette fel a küzdelmet a koronavírussal szemben, a hatékony oltási programmal és a beadott vakcinákkal pedig le is győztük a harmadik hullámot. A magyar cégek az Egészségipari Támogatási Programnak köszönhetően képesek ellátni az országot maszkokkal, fertőtlenítőszerekkel, légtisztító berendezésekkel, oltáshoz használt eszközökkel és a koronavírus elleni gyógyszerrel, a Favipiravirral.

A vakcinák gyártása a kormány számára stratégiai jelentőségű, hiszen hosszútávon határozza meg védelmi képességeinket. Ezért is szerepelt a nemzeti konzultációban kérdés a leendő oltóanyaggyárral kapcsolatban. Magyarország kormánya mintegy 55 milliárd forintot biztosít az oltóanyaggyárral kapcsolatos kutatás-fejlesztésre, valamint az üzem felépítésére.

A debreceni oltóanyaggyár a jövő év végén kezdheti meg működését, amelyben évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd. Az egészségügyi beruházás hatékony és biztonságos védekezést biztosít az esetleges későbbi járványok ellen és munkahelyeket is teremt.

Fotó: MTI

Ma kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus!

Újabb fontos, a koronavírus-járvány miatt időlegesen zárójelbe tett eseményt pipálhatunk a képzeletbeli listánkon, ugyanis ma…

Hihetetlen!

Az Európai Csalás Ellenni Hivatal , az OLAF megindította a vizsgálatot a Momentumos Cseh Katalin európai uniós pénzeket is érintő zűrös céges ügyei miatt !!

Pénteken, a NAV Bűnügyi…

Szülessen bárhová egy magyar, a nemzet nem a határoknál áll meg.

️ 2016 óta több ember költözik haza, mint amennyi külföldre megy. Ez az egyik legnagyobb kormányzati siker, hiszen aki itthon szeretne…

Ma kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten.

🥰 A világ több milliárd kereszténye figyel Magyarországra.

A vallási programok mellett kulturális, ifjúsági és családi…

A mi Hőseink

Köszönjük, hogy példát mutattok!

Szívből gratulálok az egész paralimpiai küldöttsègnek: sportolóknak, edzőknek, szakembereknek, vezetőségnek!

Hajrá Magyarok!!!

🙏❤️ Règi vágya teljesült a visegrádiaknak: elkészült az Áprily Lajos Általános iskola, Alapfokú Művészeti Iskola csodálatos új épülete.

👉 A konténeriskolának ezennel vége, holnaptól a vadonatúj…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média