Ma kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus!
Újabb fontos, a koronavírus-járvány miatt időlegesen zárójelbe tett eseményt pipálhatunk a képzeletbeli listánkon, ugyanis ma…
Letették a Nemzeti Oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben!
A koronavírus-járvány során bebizonyosodott, hogy akkor óvhatjuk meg a leghatékonyabban állampolgáraink életét, ha - különösen krízishelyzetben - az egészségügyi eszközök előállításáról önmagunk gondoskodunk, nem pedig külföldről szerezzük be azokat.
Magyarország számtalan országot megelőzve időben cselekedett, amikor a vakcinák beszerzéséről volt szó a pandémia kezdetekor. Ráadásul a bizonytalanul érkező brüsszeli vakcinák mellett Keletről is rendeltünk oltóanyagokat. Így lehetőségünk nyílt arra, hogy másfél hónappal előbb nyithasson Magyarország, hamarabb indíthassuk újra a gazdaságot, visszakaphassuk a normális életünket.
Hazánk a járványhelyzet alatt önellátó lett az egészségügyi védőfelszerelések gyártásában, így sikeresen vette fel a küzdelmet a koronavírussal szemben, a hatékony oltási programmal és a beadott vakcinákkal pedig le is győztük a harmadik hullámot. A magyar cégek az Egészségipari Támogatási Programnak köszönhetően képesek ellátni az országot maszkokkal, fertőtlenítőszerekkel, légtisztító berendezésekkel, oltáshoz használt eszközökkel és a koronavírus elleni gyógyszerrel, a Favipiravirral.
A vakcinák gyártása a kormány számára stratégiai jelentőségű, hiszen hosszútávon határozza meg védelmi képességeinket. Ezért is szerepelt a nemzeti konzultációban kérdés a leendő oltóanyaggyárral kapcsolatban. Magyarország kormánya mintegy 55 milliárd forintot biztosít az oltóanyaggyárral kapcsolatos kutatás-fejlesztésre, valamint az üzem felépítésére.
A debreceni oltóanyaggyár a jövő év végén kezdheti meg működését, amelyben évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd. Az egészségügyi beruházás hatékony és biztonságos védekezést biztosít az esetleges későbbi járványok ellen és munkahelyeket is teremt.
Fotó: MTI
Ma kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus!
Újabb fontos, a koronavírus-járvány miatt időlegesen zárójelbe tett eseményt pipálhatunk a képzeletbeli listánkon, ugyanis ma…
Hihetetlen!
Az Európai Csalás Ellenni Hivatal , az OLAF megindította a vizsgálatot a Momentumos Cseh Katalin európai uniós pénzeket is érintő zűrös céges ügyei miatt !!
Pénteken, a NAV Bűnügyi…
Szülessen bárhová egy magyar, a nemzet nem a határoknál áll meg.
️ 2016 óta több ember költözik haza, mint amennyi külföldre megy. Ez az egyik legnagyobb kormányzati siker, hiszen aki itthon szeretne…
Ma kezdődik az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten.
🥰 A világ több milliárd kereszténye figyel Magyarországra.
A vallási programok mellett kulturális, ifjúsági és családi…
🙏 Jóisten éltesse nagyszüleinket! 🥰👵👴
#nagyszülőkvilágnapja
#fidelitas
Megvédjük a családokat, csökkentjük az adókat, segély helyett munkát adunk és kiállunk a nemzeti érdekeinkért.
Szabadegyetem 3. nap!
Mindjárt kezdődik!
52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus / nek2021 Budapesten!
A mi Hőseink
Köszönjük, hogy példát mutattok!
Szívből gratulálok az egész paralimpiai küldöttsègnek: sportolóknak, edzőknek, szakembereknek, vezetőségnek!
Hajrá Magyarok!!!


️
️
️


🙏❤️ Règi vágya teljesült a visegrádiaknak: elkészült az Áprily Lajos Általános iskola, Alapfokú Művészeti Iskola csodálatos új épülete.
👉 A konténeriskolának ezennel vége, holnaptól a vadonatúj…