Az oltás pajzsként védi a gyerekeket is a koronavírus ellen! - elindult az iskolai oltási akció

A sikeres védekezésnek és a magas átoltottságnak köszönhetően jelenléti oktatással indulhat a tanév szeptember 1-én! Az idei iskolakezdés jóval biztonságosabb, mint tavaly, amikor még nem volt vakcina és csak korlátozásokkal lehetett védekezni a vírus ellen.
A negyedik hullám sajnos minket sem fog elkerülni, ezért fontos, hogy minél több fiatal is védett legyen a vírus ellen.

Ezért a következő napokban az iskola- és háziorvosok országszerte oltják a 12 év feletti diákokat az oktatási intézményekben. Az oltásra a 18 év alatti diáknak magával kell vinnie a kitöltött szülői hozzájáruló nyilatkozatot, a 18 évet betöltött diáknak a jelentkezési lapot, amelyet a szülők előzetesen e-mailben megkaptak. Az első oltást követően 3 hét múlva kerül sor a második oltásokra ugyanabban az iskolában, ahol az első oltás is történt.

A kormány célja továbbra is az, hogy az iskolák zavartalanul működjenek, hiszen a munkába járó szülőknek és a gyermekeknek is ez a legjobb.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy továbbra is az oltás jelenti a leghatékonyabb védekezést a vírus elleni küzdelemben! A betegség főleg az oltatlanokat fenyegeti, ezért továbbra is fontos, hogy mindenki kérje a védőoltást!

Fotó: MTI

🧑‍ Agrárszakképző intézmények országos tanévnyitója, Sopron
👆A ma délelőtti országos tanévnyitó ünnepségen örömmel
hívtam fel a figyelmet arra, hogy az agrárszakképzés iránt folyamatosan nő az…

A koronavírus negyedik hulláma elsősorban azok számára jelent veszélyt, akik még nem oltatták be magukat.

Biztonságban lezajlottak a nyári Erzsébet-táborok! Az ottalvós balatoni, a napközi, a családi, a gyógyító, a diabétesz és az erdélyi táborokban a nyári szünetben összesen 110 ezer gyermek vett részt.…

Válasz Hadházy Ákos úrnak

Magyarország miniszterelnöke az elmúlt héten Rómában hivatalos tárgyalásokon vett részt. A programok, amelyek a nyilvánosság előtt is ismertek, a következők voltak: részvétel…

Stop Gyurcsány! Stop Karácsony!

✍️ Szeptember 1-én indul a kormánypártok petíciója, melyet az ország számos pontján alá lehet majd írni a közterületi standoknál. Minden magyarra számítunk!

A baloldal uniós politikája arról szól, hogy „hol kell aláírni?”, míg a magyar kormányé a magyar érdekekről.

Mi továbbra is a magyar nemzeti érdekeket fogjuk képviselni.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média