Az oltás pajzsként védi a gyerekeket is a koronavírus ellen! - elindult az iskolai oltási akció
A sikeres védekezésnek és a magas átoltottságnak köszönhetően jelenléti oktatással indulhat a tanév szeptember 1-én! Az idei iskolakezdés jóval biztonságosabb, mint tavaly, amikor még nem volt vakcina és csak korlátozásokkal lehetett védekezni a vírus ellen.
A negyedik hullám sajnos minket sem fog elkerülni, ezért fontos, hogy minél több fiatal is védett legyen a vírus ellen.
Ezért a következő napokban az iskola- és háziorvosok országszerte oltják a 12 év feletti diákokat az oktatási intézményekben. Az oltásra a 18 év alatti diáknak magával kell vinnie a kitöltött szülői hozzájáruló nyilatkozatot, a 18 évet betöltött diáknak a jelentkezési lapot, amelyet a szülők előzetesen e-mailben megkaptak. Az első oltást követően 3 hét múlva kerül sor a második oltásokra ugyanabban az iskolában, ahol az első oltás is történt.
A kormány célja továbbra is az, hogy az iskolák zavartalanul működjenek, hiszen a munkába járó szülőknek és a gyermekeknek is ez a legjobb.
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy továbbra is az oltás jelenti a leghatékonyabb védekezést a vírus elleni küzdelemben! A betegség főleg az oltatlanokat fenyegeti, ezért továbbra is fontos, hogy mindenki kérje a védőoltást!
Fotó: MTI
/posztok.hu
🧑
Agrárszakképző intézmények országos tanévnyitója, Sopron 
Tovább nőtt az új egészségügyi szolgálati jogviszonnyal rendelkezők száma. Március 1-jétől vezette be a kormány az új jogviszonyt a radikális orvosi…


Stop Gyurcsány! 

