Újra életre kel az Aranyvonat!

Az augusztus 20-i Szent István Napi programsorozatot a Városok sétánya kiállítás is gazdagítja. Az Alkotmány utcában lehet majd megtekinteni az Aranyvonatot, amely 1938-ban a Szent Jobb ereklyénket a történelmi Magyarországon körbeutaztató vonat mása. A második világháborúban megsemmisült a szerelvény, de a meglévő tervek és történészek bevonásával hitelesen, gyakorlatilag az eredetivel majdnem teljesen megegyező formában újra tudták építeni.

Kevesen tudják, hogy az eredeti díszkocsi nem újonnan gyártott vasúti kocsi volt, hanem egy kalauzkocsit építettek át a Szent Jobb szállítására. Ennek rekonstruálása világszinten is egyedülálló, hasonló újraépítésre még sehol sem került sor. Unikális jellegét adja az is, hogy a korabeli építési sajátságok mellett a modern vasúti közlekedés szabályait is figyelembe vették a munka során.

Rendkívüli eredménynek, egyben a magyar vasúttörténet egyik mérföldkövének értékelhetjük az Aranyvonat rekonstruálását, hiszen ezzel egyedülálló értéket közvetíthetünk az utókor számára. A munkafolyamat igazán izgalmas részleteket rejtett magában, a korhű belső tér kialakításához például az eredetire nagyon hasonlító, és a Vasúttörténti Parkban ma is látható, Da 6404-es, úgynevezett Dreher-kocsit használták fel.

A program a hosszútávú és rugalmas hasznosíthatóság érdekében rögzítette, hogy a díszkocsi ne csupán helyhez kötött kiállítási tárgyként funkcionáljon, hanem mozgatás, illetve a vasúti forgalomba való bekapcsolódás révén országszerte és széles körben ismertté válhasson, bemutatható legyen.

️ A fővárosban katasztrofális közlekedési viszonyok alakultak ki, ami mögött két ok rajzolódik ki.
1️⃣ Karácsony Gergely a miniszterelnök-jelölti kampányával van elfoglalva, így „gazda” nélkül maradt…

Csörlőkkel és daruval húzták ki az árokból az M7-es autópályán felborult buszt

Mint arról vasárnap beszámoltunk: tragikus buszbaleset történt augusztus 15-én kora reggel az M7-es autópályán. A…

Hiszünk abban, hogy ez egy csodálatos ország, amit nem csak a külföldről ide érkezőknek, de nekünk, magyaroknak is újra fel kell fedeznünk.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média