Magyarország zöld úton jár!

A Zöld Párbeszéd egyetemi országjárása ma a Pázmány Péter Katolikus Egyetemre érkezett. Külön öröm volt itt beszélgetni fiatalokkal, hiszen egykor én is Pázmányos voltam. Az egyetem hallgatóival, Steiner Attila államtitkár úrral és Király Nóra-val, a Zöld Követ Egyesület elnökével közösen beszéltük át a kormány zöld stratégiáját.

A zöld átállás fontos, de a környezetszennyezés költségeit még a klímavédelem köntösébe csomagolva sem lehet az emberekkel megfizettetni. A kormány ennek megfelelően halad saját klíma- és természetvédelmi stratégiájának megvalósítása mentén.

Az eredményeket tekintve jól állunk, íme néhány példa:

Azt vállaltuk, hogy 2030-ig legalább 40%-kal csökkentjük hazánk szén-dioxid-kibocsátását, idáig körülbelül 32% kibocsátás-csökkentést tudtunk elérni.

A „Tisztítsuk meg az országot!” projekt keretében eddig már ezer tonna illegális hulladékot szállítottunk el. Külön ehhez a kezdeményezéshez kifejlesztettük a HulladékRadar applikációt, melyen keresztül már több tízezer lakossági bejelentés érkezett.
Július 1-jétől betiltottuk az egyszer használatos műanyag termékek forgalomba hozatalát.

Az Országfásítási Program keretében már több mint 160 hektárnyi erdőt ültettünk, ami kb. 1.118.480 csemetével egyenértékű.

Magyarország úttörő lett az európai piacon a kibocsátott zöld kötvények sikerével. Ezen felül pedig 2021. április 22-én, a Föld Napja alkalmából forint alapú zöld kötvényeket bocsátottunk ki, ismételten nagy sikerrel.

A zöld ügyekkel kapcsolatos online kérdőív még vasárnapig kitölthető, a link elérhető kommentben. Mondjuk el minél többen a véleményünket!

Köszönöm a beszélgetést!

Rózsás János története. Szomorú történrt ez. Igaz történet. A Gulág.
A MagyaRock Dalszínház színpadra állította Rózsás János munkatáborban, lágerben töltött 9 évét visszaemlékezése alapján. A kilenc…

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) Köztestület mai tisztújító közgyűlésén újra a szervezet alelnökévé választottak.
Köszönöm a megtisztelő bizalmat!

Ismét autóban, ezúttal már szülővárosom, Szeged feléMa volt a Keresztény Roma Szakkollégium tíz éves születésnapja, ebből az alkalomból is találkozom majd Kiss Rigó püspök úrral.

Karácsony Gergelyt – elmondása szerint – Zuglóban el akarták ásni a szövetségesei.
Most kiderült, hogy a Városházán „cápák” úszkálnak körülötte.

És ők akarják újra az országot vezetni

A Polgári Magyarországért Alapítvány Németország választott címmel megrendezett konferenciáján.
Az új német kormányprogram nem európai, hanem kifejezetten nyugat-európai program és rendkívül távol áll…

️Harcot hirdettünk a gyermekek védelmében, az őket célzó gender propaganda ellen! A mi üzenetünk tiszta és egyszerű, azt mondjuk, amiben hiszünk, és amit tudunk.

Remek konferencia, erőgyűjtő alkalom…

Aktív Magyarország Konferencia Siófokon! 🚵🏻🚣
👉Orbán Viktor miniszterelnök, Novák Katalin családokért felelős miniszter és Révész Máriusz kormánybiztos is előadást tartott a kétnapos szakmai…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média