A Gulag túlélésének négy alapszabálya

- A szenvedést nem szabad dramatizálni! Nem szabad panaszkodni, mert attól gyengébb lesz az ember!
- Az öröm szükséges a túléléshez, ezért észre kell venni és tudatosan kell keresni az élet apró örömeit.
- Nem vagyunk tökéletesek, de itt és most kell megmutatnunk, hogy különbek vagyunk rabtartóinknál. Ez mozgósítja az életenergiákat.
- Akinek van hová kapaszkodnia, annak könnyebb. Mi, hívők, ha a Jóistenbe kapaszkodunk, rájövünk, hogy Ő is akarja túlélésünket. Ez pedig hatalmas erőforrás volt ott, abban az életben.

A fenti sorok Olofsson Károly, Placid atyától származnak, aki közel 10 évet töltött a szovjet Gulágon. Placid atya az egyike volt azoknak a magyaroknak, akik a GULAG vagy a GUPVI lágervilágába kerültek a háború végén. Százezrek közülük soha nem térhettek haza."

Ma van a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapja. Rájuk emlékezünk.

Fotó: BBC

Bajnai Gordon saját őszödi beszédét mondta el, amikor a Városháza eladással kapcsolatos tárgyaláson három pontban leírta a baloldali vezetés működését:
1. maffiaszerű
2. jutalék rendszer

️Ötven írás a családokról!

Tegnap este volt annak a könyvnek a bemutatója, amibe Novák Katalin miniszter asszony felkérésére ötven (az élet különböző területein tevékenykedő) szerző írta le…

Napló/1436: Bujdosóné dr. Dani Erzsébet egyetemi docenssel, a megyei könyvtár új főigazgatójával beszéltük át a Népfőiskola programjait.
Kísérőivel együtt tisztelettel várom őket a Hungarikum Ligetben…

🏴 November 25-e a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapja.

️ 1953-ban ezen a napon 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ politikai elítélt érkezhetett haza a Szovjetunióból.

Tisztelegjünk…

Ma van a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapja.

Emlékezzünk arra a közel 800 ezer honfitársunkra, akik az embertelen körülmények között is emberek maradtak.

🏴 Ma van a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapja.

800 ezer magyar honfitársunkat hurcolták el a II. világháború után szovjet munkatáborokba.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média