Hirtelen olyan nagy lett a csend a házban.
A médiatörvényről az Országgyűlésben.
A törvényalkotás normális menete az, hogy először kidolgozzuk a részleteket, aztán benyújtjuk a törvényt.
Nem pedig az, hogy elfogadjuk a törvényt, és utána kezdjük el kitalálni, hogy valójában hogyan fog működni.
A kormány most arra kéri az Országgyűlést: előbb szavazzon igent, és majd utána kiderül, mire.
Egy jó törvénynek nincs oka félni a vitától.
Egy jó törvénynek nincs oka félni a nyilvánosságtól.
A Tisza programjában azt ígérte, hogy „társadalmi és politikai egyeztetést követően új médiatörvényt alkotunk”, majd ezt az ígéretet meg is szegte.
A Művelődési Bizottság ülésén, részletes vita keretében megpróbáltuk megtudni a törvény és a közmédia új rendszerének a részleteit, de válaszokat nem nagyon kaptunk, több kérdéssel álltunk fel mint amennyivel leültünk.
Így a részletes szabályok és konkrét elképzelések- ha vannak - ismerete nélkül, nem tudjuk támogatni a Tisza, médiatörvény-javaslatát.
/posztok.hu

Merre halad Magyarország

️ Csak a mikorra nem kaptam választ!