A Fővárosi Közgyűlés azon kevés helyek egyike, ahol kérdéseket is fel lehet tenni a Tisza képviselőinek. Van is miről, például kiszivárgott 1300+3700 milliárdos megszortíási tervükről, amiben:
Progresszív, 22–33%-os SZJA-emelést vezetnének be, amivel már a bruttó 416 ezer forint fölött keresőknek is 22%-ra ugrana a személyi jövedelemadója.
Egy átlagos magyar családnak 30%-kal csökkentenék a családi adókedvezményeit.
Jelentősen emelnék a kis- és középvállalkozások adóterheit: a kisvállalkozásoknak 13,5%-ra, a középvállalkozásoknak 18%-ra emelnék a társasági adót.
32%-os áfát vetnének ki az 1600 cm³ feletti autókra, azok alkatrészeire, az alkoholos italokra és a dohánytermékekre.
20%-os özvegyi nyugdíjadót vezetnének be.
Bevezetnék az eb- és macskaadót, és 4%-os különadót vetnének ki a házi kedvencek termékeire (kutyatáp, macskatáp, macskaalom és így tovább).
Privatizálnák az egészségügyet és a nyugdíjrendszert: a munkavállaló még a várható legalacsonyabb nyugdíj és leggyengébb egészségügyi alapellátás esetén is többet fizetne, mint a mostani rendszerben.
Ebben a megszorító csomagban ott van minden, amiért a liberális közgazdászok, a brüsszeli bürokraták és a baloldali szakértők lelkesedni szoktak: 1300 milliárd forintos sarc az emberek nyakába.
/posztok.hu

️


️