Ma a Tisza eddig néma és csak press-kukacot kiáltani tudó jelöltjei nem menekülhetnek tovább a válaszok elől.

A Fővárosi Közgyűlésből ugyanis három tiszás képviselő is más karrier után vágyakozik.

Van, aki a szerb határon jelölt, frakcióvezetőjük Budakeszin, Porcher Áron pedig Budapesten indul – igaz, bemutatkozásából utóbb ki kellett húzni, hogy a választókerületben él.

Kinek mennyit ér a budapestiek bizalma…

De ha már így alakult, akkor mondják el, mégis mit gondoltak, amikor megalkották a tegnap napvilágot látott megszorító csomagot:

Progresszív, 22–33%-os SZJA-emelést vezetnének be, amivel már a bruttó 416 ezer forint fölött keresőknek is 22%-ra ugrana a személyi jövedelemadója.

Egy átlagos magyar családnak 30%-kal csökkentenék a családi adókedvezményeit.

Jelentősen emelnék a kis- és középvállalkozások adóterheit: a kisvállalkozásoknak 13,5%-ra, a középvállalkozásoknak 18%-ra emelnék a társasági adót.

32%-os áfát vetnének ki az 1600 cm³ feletti autókra, azok alkatrészeire, az alkoholos italokra és a dohánytermékekre.

20%-os özvegyi nyugdíjadót vezetnének be.

Bevezetnék az eb- és macskaadót, és 4%-os különadót vetnének ki a házi kedvencek termékeire (kutyatáp, macskatáp, macskaalom és így tovább).

Privatizálnák az egészségügyet és a nyugdíjrendszert: a munkavállaló még a várható legalacsonyabb nyugdíj és leggyengébb egészségügyi alapellátás esetén is többet fizetne, mint a mostani rendszerben.

Ebben a megszorító csomagban ott van minden, amiért a liberális közgazdászok, a brüsszeli bürokraták és a baloldali szakértők lelkesedni szoktak: 1300 milliárd forintos sarc az emberek nyakába.

Ebből nem kér egy magyar se!

Indul a Fővárosi Közgyűlés novemberi ülése, tartsatok velünk!

Biztonságos aluljárókért, rezsitámogatásért a budapestieknek, a nyugdíjasok karácsonyi segítéséért és a Petőfi híd felújításáért küzdünk ma…

Stratégiai cél a feldolgozóipar megerősítése. Nem a magyar búzaszem fog az ukrán búzaszemmel versenyezni!

Online is kitölthető a Nemzeti Konzultáció!
Most van a legnagyobb tétje annak, hogy elmondjuk a véleményünket. Nem akármiről kérdeznek ugyanis: a magyar emberek pénzéről, biztonságáról és jövőjéről. A…

Minden idők legnagyobb megszorító csomagját vezetné be a Tisza Párt, ha kormányra kerülnének.

Megadóztatnák a nyugdíjakat, az autókat, az autóalkatrészeket, de most figyelj… még a kisállatokat is!

És…

Hogyan lehet kimaradni a háborúból?
Ahogyan kimaradtunk a migrációból.

Most is magyarok kiállására van szükség!
Ezért fontos a most zajló aláírásgyűjtés Brüsszel háborús tervei ellen és a nemzeti…

Kismama vagy? Otthon lévő anyuka? Nyugdíjas? Munkavállaló? Vállalkozó?

Bármelyik is, ha Tisza-kormány jönne, több adót fizetnél - vagy kevesebb kedvezményt kapnál. A lényeg, hogy a végén valamilyen…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média