Karácsony Gergely és Magyar Péter megegyeztek: marad a csőd, szabad a pride, te pedig állj a dugóban.

️ A Fővárosi Közgyűlés hétfői ülésén másodjára is elfogadták Budapest csődköltségvetését.

Bár Magyar Péter és néma képviselői már a Közgyűlés előtt bejelentették, hogy a háttérben ismét megegyeztek Karácsonyékkal, a nap végére Budapest talán még rosszabb helyzetbe került, mint eddig volt - pedig ez azért teljesítmény.

A Karácsony Gergely - Magyar Péter paktum ugyanis mindössze annyiról szól, hogy a főváros költségvetésén tátongó lyukat eltakarták egy sebtapasszal.
Ez a költségvetés ugyanaz, amit fél évvel ezelőtt megszavaztak, csak egy kicsit kozmetikáztak rajta.

Lényegében beleírtak két számot. Az egyik a szolidaritási hozzájárulás összege - amivel a törvény szerint eddig is kellett volna számolni -, a másik pedig egy ezzel megegyező fiktív bevétel, ami igazából nem létezik, de Karácsonyék szerint nekik az visszajár.

Budapest egy lépést tett, de ez az út ugyanúgy a csődbe vezet.

Persze semmi sincs ingyen. Cserébe a Közgyűlés napirendre sem vette, hogy legközelebb ne lehessen a budapestiek pénzén pride-ozó ellenzéki tüntetést és drag queen showt szervezni.

De a Karácsony-Tisza-Vitézy-DK többség arról sem volt hajlandó vitázni, hogy a dugók enyhítése érdekében napközben nyissuk meg a forgalom előtt a Lánchidat és az üresen álló, lezárt rakpartot.

Egy éjfélig tartó közgyűlés, ahol a pride-ban egyesült ellenzék egy olyan erdő mélyébe viszi be Budapestet, ahová el sem kellett volna indulni.

Ezért kár volt egy órát bájcsevegni Karácsonynak és Magyar Péternek.

Orbán Viktor a Pride-ról:
Mindenkit tájékoztattunk,
a jogszabályokat mindenki ismeri.
A többi a hatóságok feladata,
a politikának itt már nincs dolga.

Van, aki büszke a Pride-ra, de mi nem kérünk belőle! 2022-ben erről az ország már egyszer döntött, a gyermekvédelemről a magyar emberek elmondhatták a véleményüket. Akkor 3 millió 700 ember szavazott…

Az M1 és a Kossuth Rádió stúdiójában kezdtem a napot. Aktuális kérdésekről beszélgettünk: az árréscsökkentés legfrissebb eredményei mellett a Brüsszel által indított Magyarország elleni…

❤️Hála és köszönet a gyógyítóknak!
Egy új jövő letéteményeseit ünnepeljük! Semmelweis Ignác születésnapja, július 1-je az egészségügyben dolgozók legnagyobb ünnepe. Ezen a napon az orvosokat, ápolókat,…

☝️Jó hír!
Mától adómentes a csed és a gyed. Indul a csed extra, két lépésben megduplázzuk a családi adókedvezményt, július 1-től 50%-kal.
A család az első

Semmelweis-nap a Belügyminisztériumban

Minden nap tisztelettel kell adóznunk azok iránt, akik születésünktől fogva mellettünk vannak és gyógyítanak, de mégis kell egy olyan nap, amikor az egész…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média