Egyszer arról is el kellene gondolkodnunk, hogy nem HINNI vagy NEM HINNI kell Istenben, hanem TUDNI vagy NEM TUDNI róla.

A modern idők egyik legnagyobb rákfenéje, hogy hitkérdéssé fokozták le a tudást, így csökkentették, jelentéktelenítették az emberi lét legfontosabb viszonyrendszerét. A szakrális helyére a közönséges került, az ember saját tapasztalatait és a hagyományt pedig általános használatra szánt vulgármaterializmussal váltották fel.

Istenről valójában tudása van az embernek az idők kezdete óta, és csak annyit mondhatunk, hogy vagy tudsz róla, vagy nem tudsz róla. Létezése semmiképpen sem hit kérdése. Gyakran még egyházi emberek is elhibázzák a különbségtételt.

Japán biztosan létezik, pedig nem jártam ott. Éppen ezért érdektelen, hogy hiszek-e Japánban, hanem csakis az lehet az értelmes viszonyulás, hogy szeretném-e megismerni vagy éppen figyelmen kívül hagyom. Ha csak hit tárgyává tenném, és állandóan vitatnám, hogy Japán létezik, vagy sem, alapvető hibát követnék el.

Ugyanígy Isten léte is bizonyság számomra, és aki a saját hitetlenségéről beszél, számomra csak azt bizonyítja, hogy valamilyen oknál fogva nem ismeri őt. Nem tud arról, hogy Isten létezik, pedig ő téved, nem pedig a teremtést minden kultúrában és civilizációban leíró források.

Érvelésemet alátámasztják a különféle vallások szent könyvei, írott és szóbeli hagyományai. A teremtő Isten léte az ősi mítoszoktól kezdve a Biblián át az iszlámig mindenütt kijelentés, tény, alapvetés, nem pedig vitatéma. Nyilván aligha véletlenül. Az is nagyon fontos, hogy a tudás birtokba vétele mindig beavatással zajlik, az igazság tehát nem mindenki számára megismerhető, elfogadható. Aki azonban őszintén, alázatosan és érdek nélkül kutatja az igazságot, annak egyszer megnyílik az ajtó. Ezt is tudnunk kell.

sajtóközlemény
Méltányos díjazást a gyakornokoknak!

Az Európai Parlament plenáris ülésén arról vitáztak a képviselők, hogy szükséges-e a szakmai gyakorlatra vonatkozóan uniós szinten egységes…

Brüsszel és a dollárbaloldal gazdái éppen azért támadják a szuverenitásvédelmi törvényt, mert annak az a célja, hogy megakadályozza a külföldi befolyásszerzést, amely a Soros-féle guruló dollárokon…

️ Úgy tűnik, hogy a nyugatiaknak már a maradék eszük is elment.
Ahogy nagymamám mondogatta: “jó dolgukban megbolondultak.”
Keresd a különbségeket! Jócskán van!

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média