Magyarország védelmi tervének kiemelt prioritású pontjai közé emelte az energiaforrások diverzifikációját.
A megközelítést az egész EU-nak célszerű lenne átvennie.
👉 Az elmúlt időszak fontos tanulsága, hogy Európa túlságosan kitett az orosz energiahordozóknak, így a függőségét érdemes csökkentenie.
👉 A nyugati országok és az Európai Bizottság ezt Oroszország szankcionálásával próbálnák megvalósítani, azaz a lehető leghamarabb nullára csökkentenék az orosz energiaszállításokat.
👉 A megközelítésmód több okból is hibás.
1️⃣ Mivel nem állnak rendelkezésre kellő mennyiségben rövid távú helyettesítők, a szankciók energiahiányt eredményeznek, ami rendkívüli gazdasági és társadalmi károkkal fenyeget.
2️⃣ A szűkös globális kínálat miatt Oroszország képes más országoknak értékesíteni energiahordozóit, így a szankciók nem érik el céljukat, azaz nem kényszerítik az oroszokat a háború lezárására.
3️⃣ Azáltal, hogy az EU mindent alárendel az orosz szállítások mielőbbi megszüntetésének, könnyedén újabb függőségi helyzetbe sodorhatja magát, ezúttal az Egyesült Államoknak.
️ A szankciós politika alternatívája a diverzifikáció.
👉 Ebben az esetben a cél nem egy szállító (Oroszország) megbüntetése, hanem új helyettesítő beszerzési csatornák kiépítése.
👉 A közösségnek tehát minél több ország számára lehetővé kell tennie, hogy energiahordozóit eljuttathassa az európai piacra.
👉 A diverzifikáció több okból is előnyösebb a szankciós politikánál.
1️⃣ Nem akadályozza az energiaigények kielégítését, így nem okoz ellátási nehézségeket és megélhetési válságot.
2️⃣ Versenyt teremt a beszállítók között, ami lenyomja az árakat és javítja az EU versenyképességét.
3️⃣ Az oroszoknak való kiszolgáltatottság csökkentése mellett megakadályozza, hogy Európa másik függőségbe sodródjon.
Magyarország védelmi tervének kiemelt prioritású pontjai közé emelte az energiaforrások diverzifikációját.
A megközelítést az egész EU-nak célszerű lenne átvennie.
👉 Az elmúlt időszak fontos tanulsága, hogy Európa túlságosan kitett az orosz energiahordozóknak, így a függőségét érdemes csökkentenie.
👉 A nyugati országok és az Európai Bizottság ezt Oroszország szankcionálásával próbálnák megvalósítani, azaz a lehető leghamarabb nullára csökkentenék az orosz energiaszállításokat.
👉 A megközelítésmód több okból is hibás.
1️⃣ Mivel nem állnak rendelkezésre kellő mennyiségben rövid távú helyettesítők, a szankciók energiahiányt eredményeznek, ami rendkívüli gazdasági és társadalmi károkkal fenyeget.
2️⃣ A szűkös globális kínálat miatt Oroszország képes más országoknak értékesíteni energiahordozóit, így a szankciók nem érik el céljukat, azaz nem kényszerítik az oroszokat a háború lezárására.
3️⃣ Azáltal, hogy az EU mindent alárendel az orosz szállítások mielőbbi megszüntetésének, könnyedén újabb függőségi helyzetbe sodorhatja magát, ezúttal az Egyesült Államoknak.
️ A szankciós politika alternatívája a diverzifikáció.
👉 Ebben az esetben a cél nem egy szállító (Oroszország) megbüntetése, hanem új helyettesítő beszerzési csatornák kiépítése.
👉 A közösségnek tehát minél több ország számára lehetővé kell tennie, hogy energiahordozóit eljuttathassa az európai piacra.
👉 A diverzifikáció több okból is előnyösebb a szankciós politikánál.
1️⃣ Nem akadályozza az energiaigények kielégítését, így nem okoz ellátási nehézségeket és megélhetési válságot.
2️⃣ Versenyt teremt a beszállítók között, ami lenyomja az árakat és javítja az EU versenyképességét.
3️⃣ Az oroszoknak való kiszolgáltatottság csökkentése mellett megakadályozza, hogy Európa másik függőségbe sodródjon.
/posztok.hu



Egy külföldi barátom küldte: Vadai Ágnes ismét Magyarországot járatja le külföldön.
Könyvajánló Magyarország miniszterelnökétől,
A Szentek Tábora a 2015-ös migrációs válság kitörése után fogalom lett. A regény tökéletes pontosággal mutatja be azt, hogy Európa…
Brüsszel: "Moszkva tovább csökkentette a gázszállításokat Európába."