Sokkal igazságosabb a választási rendszerünk, mint 2010-ben volt.
Április 3-án szavazzunk a Fidesz-KDNP-re és mondjunk nemet a gyermekek szexuális befolyásolására!

Gyakran hallani a libsik sivalkodását, hogy milyen igazságtalan a választási rendszer, amiben a gonosz erővel kell megküzdeniük. Most a számok oldaláról cáfoljuk meg a hazugságaikat.

Listára valamint egyéni jelöltre is leadjuk majd szavazatunkat április 3-án. Listán 93 képviselő jut mandátumhoz, egyéniben pedig 106, azaz összesen 199. 2010-ben még 176 egyéni választókerületre osztották Magyarországot, a 386 fős parlamentbe így 210 egyszerűen fogalmazva listás helyen lehetett bejutni. Már 2010-ben és előtte is számoltak töredékszavazatokat a vesztes egyéni jelöltek szavazataiból, amelyek a listás szavazatok számát növelték. 2014-tól már megjelent a győzteskompenzáció is a töredékszavazatok rendszerében, azaz az első helyezett listájához hozzáadnak annyit, amivel megelőzte a másodikat, így már nincs elveszett szavazat.

Már leadhatják voksukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok a listára, mert ők is a nemzet részei.

2010-es választáson tehát a 176 egyéni választókerületben méretették meg magukat a jelöltek. Egy választókerületben akkor átlagosan 45845 választásra jogosult lakott. A legkisebb VK 26982, a legnagyobb 74249 választópolgárt számlált. Elég komoly eltérés! Az átlagtól való átlagos eltérés (nevezzük szórásnak) 8810 fő volt, amely arányosítva 19,2%-ot jelent.

2022-es választáson 106 egyéni választókerület esetében átlagosan 73275 választópolgárról beszélünk. Legkisebb 58458 választópolgárt, a legnagyobb 98273 választópolgárt számlál. Ez sem kis különbség, azonban számszakilag, de leginkább arányaiban véve lényegesen kisebb, mint 2010-ben. A szórás itt 7831, amely 10,7%-ot jelent.

Azaz megállapítható, hogy az egyéni választókerületek, amelyek eredményei a választás alapvető kimenetelét adják, sokkal igazságosabban és egységesebben vannak felosztva, mint 2010-ig. Van már győzteskompenzáció és a nemzet minden polgára szavazhat.

Forrás:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_országgyűlési_választási_rendszer
https://static.valasztas.hu/dyn/pv10vt/vertaj-static/pv10vt/v11.html
https://vtr.valasztas.hu/ogy2022/egyeni-valasztokeruletek?tab=county

Április 3-án a normalitás, biztonság és a tapasztalat forog kockán. Védjük meg az elmúlt 12 év kivívott, megharcolt munkáját és annak gyümölcsét! Megdolgoztunk, megszenvedtünk érte.
Beszéljünk ingadozó…

Válságok kora van. Ilyenkor nagyon nem mindegy, hogy kit engedünk oda a kormányrúdhoz: egy zagyvaságokat beszélő dilettánst vagy egy tapasztalt, higgadt vezetőt.

Gazdasági válság, járvány, árvíz és…

Orbán Viktor a Kossuth Rádióban nyomatékosította, hogy ez a háború nem a mi háborúnk, semmit sem nyerhetünk, de mindent elveszíthetünk.

☝ Magyarország elítéli az orosz támadást, azonban úgy nem…

„Nem róhatjuk fel az ukrán elnöknek, hogy másokat bele akar rángatni a háborúba, hiszen ez az ő érdeke. A vitánk a baloldallal van, amely ezt hagyni akarja, és ezzel veszélybe sodorja az ország…

Szabó Tímeának jó eséllyel elég komoly amerikai kormányzati kapcsolatai lehetnek!

Jó hír érkezett: a vártnál jobban csökkent a magyar államadósság.
Az elmúlt 20 év második legnagyobb javulását mérték éves alapon!
Hamarosan videóban jelentkezem!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média