🤍
Üzenet Brüsszelnek
👉Szankcionálni mi is tudunk!
Varsó bejelentette, hogy nem száll be az uniós költségvetésbe, és megvétózza a közös döntéseket, amíg nem fizetik ki a nekik járó pénzeket és Brüsszel folytatja a “jogállamiságinak” álcázott koncepciós eljárásokat
Bravó! Sok sikert! Támogatjuk! Így kell ezekkel beszélni, a párbeszédet nem ismerik! Ha a V4-ek - de különösen az ellenségként kezelt Lengyelország és Magyarország - erőt demonstrálnak, akkor meg fogjuk védeni szuverenitásunkat a brüsszeli rezsimmel szemben.
Lengyelország fel fogja függeszteni befizetéseit az Európai Unió központi költségvetésébe, és megvétózza a közös európai politika jelentős döntéseit, ha Brüsszel visszatartja a Varsónak járó pénzeket, és folytatja a jogállamisági harcot, ezt Zbigniew Ziobro lengyel igazságügyi miniszter mondta a Financial Timesnak adott interjújában. A politikus szerint az Európa Tanács törvénytelenül jár el, ha használja azokat az új lehetőségeket, amelyekkel egyébként élhet, hogy visszatartsa a lengyeleknek járó támogatásokat a jogállamisági aggályok miatt. A bizottság korábban már elhalasztotta a helyreállítási alapból Varsónak kifizetendő 36 milliárd euró folyósítását, de az Európai Parlament ahhoz ragaszkodik, hogy indítsák meg a jogállamisági eljárást, ami még több szankcióra ad lehetőséget.
A Varsó és Brüsszel közötti ellentétek a lengyel igazságügyi rendszer átalakítása miatt váltak kimondottan feszültté. Ezek a változtatások a bizottság álláspontja szerint veszélyeztetik a bírói függetlenséget.
Lengyelországnak vétóval kell válaszolnia az Európai Unió zsarolására minden olyan ügyben, amely egyhangú döntést igényel. Módosítanunk kell azokat a kötelezettségvállalásainkat is, amelyek az Európai Unió klíma- és energiapolitikájával kapcsolatosak, és az energiaárak jelentős emelkedéséhez vezetnek. Ha ez a vita tovább eszkalálódik, azt indítványozom, hogy Lengyelország függessze fel az Európai Unió felé kötelező pénzügyi hozzájárulásait. Ez abszolút igazolható lépés, miután a közösség törvénytelenül nem enged hozzájutni minket a közös költségvetésből dedikált forrásokhoz, amelyekhez mi is hozzájárulunk – mondta el Zbigneb Ziobro.
A politikus szerint az Európai Bizottság teljesíthetetlen követeléseket fogalmaz meg, valódi célja ugyanis nem a jogállamiság fenntartása, hanem a lengyel kormány megbuktatása. Azt az üzenetet küldi a lengyeleknek, hogy ha ezt a kormányt támogatják, akkor nem fognak pénzt kapni. Ez egy politikai diktátum, amit zsarolással akarnak kikényszeríteni, és kísérlet arra, hogy aláássák több millió lengyel választópolgár demokratikus döntését. A kemény kijelentések azelőtt hangzottak el, hogy december 13 és 16 között az Európai Parlament plenáris ülést tart, ahol többek között a lengyel ügy is szóba kerül majd.
Forrás: https://pestisracok.hu/varso-mindent-meg-fog-vetozni-ha-nem-lengyelorszag-nem-kap-unios-penzt/
/posztok.hu



🇫


Falvaink felvirágoztatása, a vidéki Magyarország megerősítése mindannyiunk közös érdeke. 



