Mit vár Baranyi Krisztina a lakóktól? Hogy karácsonygergelyesen egy szál törölközőben követeljék az összes kerületi lakás klímatizálását, vagy épp magyarpéteresen hőmérőkről posztolgassanak?

️ Vártam már, hogy valaki a Ferencvárosból hajlandó ebben a témában bármit is tenni! Köszönöm a cikket Mandiner!

Íme a tények:
van olyan lakás, ahol 2002 óta működhetett rendben a klíma, most le kellett szerelni - mit mond erre egy jogász???
a Fradi egyik tőrvívó edzője, aki pl. a hétszeres olimpikonunknak is 40 éve edzője volt, idén júliusban váratlanul meghalt, úgy tudni, hőgutát kapott. S még hány honfitársunknak volt vajon kimutatható egészségproblémája? Figyeljük majd a statisztikákat!
a kerületben a lakások vagy panelok vagy alagútzsalus technológiával épültek, ami szintén betonalapú, tehát pocsék a hőszigetelése. Soknak hatalmas ablakai vannak, ráadásul déli tájolásúak. Mivel az építésükkor senki nem gondolt a klimatizálásra, nincs is más megoldás, lakásonként kívülre lehet csak tenni a klíma külső, hűtő egységét. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy egy startupnak igazán jó üzlet lenne, ha valami innovatív megoldást ajánlana ezeknek a lakosoknak. - Műegyetemisták, hőtechnikusok, gépészek, mit gondoltok?
ráadásul ezek NEM VÉDETT épületek!!! - jogalkotók, hozhat ilyen szabályozást egy elvetemült polgármester?
slusszpoén: az önkormányzat rendelete kivételként megjelöl pár házat a Telepy utcában, amire nem vonatkozik a klímatiltás. Az egész kerületből pár ház a kivétel. Vajon kik lakhattak ott, hogy pont ők kivételek lehettek, de senki más nem?

tudom, kell a bevétel a polgármester asszonynak, s a büntetés mehet a nagy kasszába, nem kell címzetten elkölteni. Javasolnám, hogy a büntetés egy kis részéből azért fejlesszen is. Ha tiltja a klímát, akkor illene ajánlani más lakáshűtési megoldást. Mikor lesz kész ezzel az ajánlattal? Nem hiszem, hogy sokba kerülne az önkormányzatnak kidolgozni azokra a házakra ilyet, amelyeknek a lakóit bünteti most.

Persze ezzel dolgozni kellene...?

#ferencváros #klíma #klímavészhelyzet #büntetés #mandiner

❤️❤️❤️ Micsoda nap a paralimpián!
Major Endre bronzérmesasztaliteniszben!

Az erőemelő Tunkel Nándor: 4️⃣.

A kerekesszékes tőrversenyeken: Krajnyák Zsuzsa és Osváth Richárd az 5️⃣., Hajmási Éva a 9️⃣.…

Frontvonalban 18:30-tól!
Mire számíthatunk az előttünk álló évtizedben háborús szempontból
Hogyan fejlődik és alakul át a Magyar Honvédség

️ Ezeket a kérdéseket is boncolgatjuk az Index Frontvonal nevű…

Egy veszélyes növény tömegesen a szomszédságunkban. A kaukázusi medvetalp (Heracleum mantegazzianum) gyomnövény. Mérgező, fényérzékenyítő növény, veszélyes, mivel már az emberi bőrrel érintkezve…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média