👉 Bóka János: komoly hatásköri kérdéseket vet fel, ha minden uniós forrás kifizetését feltételekhez köti az Európai Bizottság.
Komoly hatásköri kérdéseket vet fel,…
️ Találós kérdés: Mi az? Amerikában szeretik és hazánk lekörözi benne Dániát, Finnországot, de még Luxemburgot is Sőt, azt is tudjuk, hogy mivel verhetünk köröket az EU-ra!
Válasz a Mandineren: https://mandiner.hu/gazdasag/2024/08/mi-az-amerikaban-szeretik-es-hazank-lekorozi-benne-daniat-finnorszagot-de-meg-luxemburgot-is
Már hónapok óta próbálják bagatelizálni a magyar családtámogatási rendszer hatékonyságát, hol az igazság? Csak sokféle van, vagy hatékony is a rendszer?
A termékenységi ráta javulásunk 2011-2022 között a legnagyobb volt az unió tagállamai közül. Ebben az időszakban az unió átlaga csökkent, mindössze 10 országban javult, 17-ben pedig romlott a termékenységi ráta 2011-hez viszonyítva. A volt keleti tömb országaiban többnyire javult, a többiben pedig romlott.
A Covid első évében, 2020-ban már 18 országban csökkent a termékenység, nálunk még 0,04 növekedést tapasztalhattunk. Aztán 2021-ben már csak három országban folytatódott tovább a romlás, mi még ekkor is növekedtünk. 2022-ben, a háborús szankciók bevezetése miatt egekbe ugró energiaárak időszakában szinte mindenhol, azaz 25 országban csökkent a termékenység, köztük Magyarországon is. A 2022-ben a mi csökkenésünknél 20 országban nagyobb mértékben esett a gyermekvállalás, s így a tagállamok sorrendjében előre léptünk a 6. helyre. Összességében 2019-2022 között mi azon 6 ország egyike voltunk, ahol nem csökkent a gyermekvállalási kedv (Bulgária, Horvátország, Ciprus, Portugália, Szlovákia és Magyarország).
A 2023-as év adatait még nem adta ki az Eurostat, jövő tavaszra várhatók. A KSH-ból tudjuk, hogy a mi termékenységi rátánk egy századdal csökkent, a környező országok statisztikai hivatalai pedig ennél jóval nagyobb mértékű romlásról számoltak be. 2022-ben és 2023-ban a születésszám Szlovákiában 14%, Romániában 15%, Lengyelországban 18%, Csehországban 18,5%-kal csökkent, nálunk 8%-kal.
Az utóbbi két évben mi feleakkora születésszám csökkenést szenvedtünk el, mint a környező országok. A 2011-es uniós sereghajtóból 2022-re az unió 6. legjobbja lettünk, s minden bizonnyal 2023-ban további országokat előzünk meg a termékenységi ráta sorrendben.
Ez egyértelműen a 2010-ben indult magyar családbarát kormányzás következménye. Ez is igazolja, hogy hatékony a magyar rendszer. Javítani lehet rajta természetesen, sőt csak akkor fog később is hatásos maradni, ha folyamatosan fejlesztjük, újabb innovációk jelennek meg.
☝️Ne dőljünk be a baloldali álhírterjesztőknek a családtámogatások terén sem! Sajnos Európa legtöbb országában a gyermeknevelés és a családok helyzete sokkal rosszabb, nálunk sem mentes a nehézségektől, de még egész jól túléltük az elmúlt krízisidőszakot.
☝️Nagy árat fizettünk a rendszerváltástól két évtizeden át, most vigyázzunk jobban az értékeinkre!
👉 Bóka János: komoly hatásköri kérdéseket vet fel, ha minden uniós forrás kifizetését feltételekhez köti az Európai Bizottság.
Komoly hatásköri kérdéseket vet fel,…
𝗡𝗲𝘁𝗲𝗻 𝗸𝗲𝗿𝗲𝘀 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘁, 𝗸𝗼𝗺𝗼𝗹𝘆 𝗸𝗮𝗽𝗰𝘀𝗼𝗹𝗮𝘁𝗿𝗮 𝘃𝗮́𝗴𝘆𝗶𝗸, 𝘃𝗮𝗴𝘆 𝗰𝘀𝗮𝗸 𝗻𝗲𝗺 𝘁𝘂𝗱𝗷𝗮 𝘁𝘂̋𝗿𝘁𝗼̋𝘇𝘁𝗲𝘁𝗻𝗶 𝗮 𝘃𝗮́𝗴𝘆𝗮𝗶𝘁?
Ezt nem tudom, de az…
𝗘𝗯𝗯𝗼̋𝗹 𝗶𝗱𝗲𝗻𝘁𝗶𝘁𝗮́𝘀 𝘇𝗮𝘃𝗮𝗿 𝗹𝗲𝘀𝘇 𝗯𝗿𝗮𝘁𝘆𝗼́ 𝗱𝗲 𝗵𝗶𝗿𝘁𝗲𝗹𝗲𝗻!
Van egy számomra feloldhatatlan ellentét, amire nem látok magyarázatot, de valahogy a média sem kapta fel ezt a…
Amikor a "független" tényellenőrök lebuknak!
Vajon most kapunk tiltást azért, mert a tényellenőrök téves tiltását bemutatjuk egy tévesen tiltott videón?
𝗝𝘂𝘀𝘇𝘁 𝗟𝗮́𝘀𝘇𝗹𝗼́ 𝗲𝗹 𝘃𝗮𝗻 𝗸𝗲𝘀𝗲𝗿𝗲𝗱𝘃𝗲, 𝗰𝘀𝗮𝗹𝗼́𝗱𝗼𝘁𝘁, 𝗵𝗼𝗴𝘆 𝘀𝘇𝗶́𝘃𝗲 𝘃𝗮́𝗹𝗮𝘀𝘇𝘁𝗼𝘁𝘁𝗷𝗮 𝗲́𝗿𝗱𝗲𝗺𝘁𝗲𝗹𝗲𝗻𝗻𝗲́ 𝘃𝗮́𝗹𝘁 𝗮 𝗯𝗶𝘇𝗮𝗹𝗼𝗺𝗿𝗮...... jó…
Az ellenfelet a liberális korszellem folyamatosan szervezti. Ezért nekünk nemzeti érzelmű, bátor, fiatal harcosokat kell találnunk. - Orbán Viktor
👉 Csatlakozz hozzánk!
https://fidelitas.hu/csatlakozz…
Lehetséges-e európai stratégiai autonómia?
Mi határozza meg a transzatlanti kapcsolatok alakulását?
Sodródik-e az Európai Unió, amikor egy konfliktusban kell fellépnie?
Miért nehezményezték Brüsszelben a…