Magyarország 20 éve az EU tagja!
Fontos a tagságunk, de ki is kell mondani, hogy nem ezt ígérték.
Az elmúlt években olyan erők dolgoztak Brüsszelben, akik rossz irányba akarják vinni az Uniót.
Nekünk…
Május - majális - tavasz - napsütés - pihenjetek!
Így tették elődeink is évszázadok óta. A múlt század elejétől kicsit átszíneződött ez a nap, a munka ünnepévé is vált. Hazánkban 1946 óta munkaszüneti nap, de 160 országban ünneplik a világon. Először a nemzetközi munkásmozgalmak tették ünneppé, s 1955 óta a római katolikus egyház is e napon ünnepli Munkás Szent József emléknapját, így már katolikus ünnep is.
Milyen a budapesti munkaerőpiac?
2023-ban éves átlagban már majdnem 900 ezren voltunk foglalkoztatottak (egészen pontosan 898,5 ezren), ez minden idők legmagasabb értéke.
Közülük 768 ezer fő volt alkalmazott, a többi vállalkozó vagy más nem alkalmazotti jogviszonyban dolgozó. A 20-64 éves korcsoportban 84,4% volt a foglalkoztatási ráta, amivel Varsó, Pozsony, Stokholm és Prága után az 5. helyen állunk Európai Unió régiói között. (2010-ben még csupán 64,6% volt a ráta, s messze voltunk az élbolytól.)
Figyelemre méltó az a tény is, hogy budapesti székhelyű munkáltatónál 1 millió 307 ezer fő volt tavaly alkalmazásban, azaz ennyien termelték meg azt a GDP-t, ami az uniós átlag 158% volt 2022-ben. A GDP még külön posztot is megér, előzetesen azonban jegyezzük meg, hogy az alkalmazottként dolgozó budapesti lakosok számánál 70%-kal többen vannak alkalmazásban budapesti székhelyű munkáltatóknál.
A budapesti 20-64 éves lakosok foglalkoztatási rátája már nem emelkedik, míg az ország többi régiója nőtt tavaly, sőt az előttünk levő 4 uniós régió is javult még. A magyar megyék között Győr-Moson-Sopron megyében magasabb volt a foglalkoztatottak aránya. Magyarország munkaerőpiaca még bővül, de a főváros már megállt.
️ Most kell váltani! Hozzuk vissza újra a növekedési pályára a várost!
Változást Budapesten!
Hajrá Budapest! Hajrá Szentkirályi Alexandra! ❤🤍
#budapest #választás2024