Egy újabb írásom a Növekedés.hu -n: "Európai összehasonlításban is nagyon sok nő dolgozik Magyarországon gyermek mellett"! Ha tetszik, osszátok bátran: https://novekedes.hu/mag/europai-osszehasonlitasban-is-nagyon-sok-no-dolgozik-magyarorszagon-gyermek-mellett
Az Eurostat szerint a 2021-es, legfrissebb termékenységi rátánk 1,61 volt, ami 0,38-cal nagyobb, mint tíz évvel korábbi, 2011-es, amikor az Európai Unió legalacsonyabbja voltunk, s a magyar demográfiai mérések történetének a legrosszabb adatát produkáltuk. A 2021-ben először haladtuk meg a „Bokros csomag” előtti 1995-ös értéket. Az évtizedes növekedésünk a tagállamok közt Csehország után a második legnagyobb. 2021-ben a rátánk mértéke holtversenyben a 10-11. helyen áll a tagállami rangsorban.
Az Eurostat szerint tavalyelőtt 94.003 gyermek született, ami közel 200-zal több a 2020-as és 900-zal a 2019-es értékünknél, azaz a járvány alatt is növekedett a termékenység is és a születések száma is.
2011-ben pedig, azaz a legrosszabb évünkben 88.049 gyermek. A közel hatezres növekedés elsőre úgy tűnik, mintha nem állna arányban a termékenységi ráta javulásával. Mindez azért történt, mert míg 2011-ben több, mint másfélmillió volt hazánkban a 20-40 éves – azaz a legaktívabb szülő korban levő – nők létszáma, addig ez mára már ötödével, 20%-kal, háromszázezer fővel kevesebb!
Ha most is másfélmillió lenne a 20-40 éves korcsoportbeli nők létszáma, s a termékenységi ráta 1,61, akkor 117 ezernél is több gyermek születne évente. Csaba Lentner ezért is hívta fel a figyelmünket arra, hogy nagyon becsüljük meg azt a tényt, hogy nem csökken a születésszám.
Hazánkban tavaly a 25-54 éves nők foglalkoztatási rátája a Szlovénia után az Európai Unióban a második legmagasabb, 84,9% volt. Ahogy a gyermekek nőnek, úgy a gyermekes nőknek jobbak lesznek a foglalkoztathatósági mutatói, mint a gyermekteleneknek, tehát kimondhatjuk, hogy összességében nem hátrány a gyermek a nők foglalkoztatásában.
A GYED extra bevezetését megelőző évben, 2013-ban 79 ezren, tavaly pedig már több, mint másfélszer annyian, 122 ezren voltak havonta a GYED-en – ahogy ezt Bogdán Zsuzsanna elmondta. E növekedés csak úgy jöhetett létre, hogy a fél és a kétéves kisgyermekek között jóval több a foglalkoztatott szülők által vállalt gyermek. Míg közvetlenül a GYED extra bevezetése előtt, 2013 év végén az akkori fél és kétéves kor közti gyermekek szülei közül mindössze 62,5% tudta igénybe venni a GYED-et, addig ez az arány az utóbbi hónapokban már 90% fölé ugrott. Sőt már közel 39 ezer igénybevevő a GYED mellett dolgozott is az év folyamán valamennyit. Így is kimondhatjuk, hogy a GYED igénybevevők több, mint ötöde valamilyen mértékben legálisan foglalkoztatott is volt.
Kósa Ádámtól hallottuk, hogy az unió mindig egyénben gondolkodik, nem pedig családban. Ezért aztán nem is értik, csodálkozással és kritikával szemlélik a segélyezést felváltó, jól működő, családbarát módon munkahelyteremtő magyar politikát.
Szóval a nők nélkül nem lenne ilyen eredményes a magyar munkaerőpiac!
Nagyon köszönöm Anna Szabo!
#növekedés #nők #foglalkoztatás #gyedextra #termékenység

Törökország választ: a béke mellett többször hangot emelő Erdogan elnök 53,62%-kal vezet az összellenzéki Kilicdaroglu (40,42%) ellen, 36%-os feldolgozottságnál.
Szoros lehet a vége, óriási a tét…

ABSZURD A KÖBÖN: A nap, amikor a nyolc általánost végzett Lilike felkérdezi a többdiplomás, négy nyelven beszélő Novák Katalin köztársasági elnököt. Nehéz higgadtnak maradni...

Gyökössy Endrére, az Attila utcai Újpest-Újvárosi Református Gyülekezet alapító lelkészére, pszichológusra, íróra emlékeztünk ma Újpesten az Attila utcai templomban. Bandi bácsi - ahogy mindenki…

Úgy látszik, hiába küldték el a globalisták Gödre az összes dollárbalos bábot, az emberek jobboldali polgármestert választottak! Az üzenet világos: nem kérnek belőletek!

🤷Mi a nyílt társadalom célja? Hogy működnek a színes forradalmak és mi az ideológiai alapjuk?
🫵Tartsatok velünk, mert ma este 20 órakor Nagy Ervin filozófussal, a XXI. Század Intézetvezető…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média