Jólét? Szegénység?
Folytatjuk a decemberi elemzést a Mandinerben, még több oldalról megvizsgáltuk, hogy hol állunk az anyagiak terén, olvassátok szeretettel, s ha tetszik, osszátok bátran: https://mandiner.hu/cikk/20230104_szalai_piroska_gazdasag_jolet_szegenyseg_kereset_ber_oecd_europai_unio_magyarorszag
A mai KSH adatok szerint január-októberben is reálkereset növekedés történt hazánkban, sőt minden kereseti mutató jelentősen emelkedett.
2022-ben az OECD 32 tagállama és az unió 27 tagállama közül várhatóan egyedül nálunk nő a keresetek vásárlóértéke, minden más országban csökkentek a reálkeresetek.
2021-ben a magyar bruttó átlagkereset vásárlóértéke a 19. helyen állt az unióban, nem az utolsó előttin, ahogyan azt az ellenzéki körök tévesen hangoztatják.
Magyarország 2021-ben az uniós tagállamok közül a 20. helyen állt az egy főre jutó GDP rangsorában.
A legfrissebb adatok szerint a 13. helyen állunk az uniós tagállamok között a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával élők alapján.

️ Javaslom, hogy a teljesítményünkre legyünk inkább büszkék, s ne higgyünk mindent el a károgóknak, akik az eredményeinket folyton kisebbíteni akarják.

Köszönöm a cikk megjelenéséhez nyújtott segítséget a Mandiner csapatának!

#Mandiner
#gdp #fogyasztás #kereset #bér #szegénység #jólét #vásárlóérték #oecd

🟢 Romániát és Bulgáriát előzzük, de a csehek például jó ideje előttünk vannak keresetek tekintetében. Ezt a hátrányt még a Gyurcsány-éra alatt szedte össze az ország – állítja Szalai Piroska…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média