A német lakossági gázár támogatást dícséri a DK - részletek az első kommentben található Mandiner cikkben!
A pontos értelmezéshez ajánlom figyelmetekbe az alábbi Eurostat adatokat:
2022 első félévében az előző év azonos időszakához viszonyítva a gáz lakossági átlagára Németországban 25,4%-kal nőtt, nálunk csökkent. A villanyáramé pedig náluk 3,1%-kal nőtt, nálunk csökkent. A második félévet még nem tudjuk, de úgy becsülöm, hogy a magyar adat továbbra is jóval alacsonyabb lesz a németnél, s nem lesz magasabb, mint 2010 második félévi magyar volt, miközben a német is emelkedik.
2022 első félévében 2010 év azonos időszakához viszonyítva Németországban a gáz lakossági átlagára 33,9%-kal nőtt, nálunk 46,8%-kal csökkent. A villanyáramé pedig náluk 29,7%-kal nőtt, nálunk 67,5%-kal csökkent.
2022 első negyedévében Németországban az átlagkeresetek reálértéke 1,8%-kal, második negyedévben 4,4%-kal csökkent, nálunk viszont az első 8 hónapban mindig nőtt.
2022-ben Németországban 9%-kal nőttek a minimálbérek, nálunk 20%-kal.
2020-ban Németországban a lakosság 20,7%-a élt szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával, nálunk 19,4%.

Ma, Halottak Napja estéjén Andrew Lloyd Webber: Requiem című hatalmas oratorikus művének liturgiába illesztett első magyarországi bemutatója volt a budapesti Avilai Nagy Szent Teréz Templomban. Hálás…

Magyarország Kormánya egy olyan gazdaságpolitikát folytat, amely segély helyett munkát ad.

👉 Ma Magyarországon 4 millió 700 ezer ember dolgozik, 1 millióval több munkahely van Magyarországon, mint a…

Mi ez, ha nem képmutatás?

Tordai Bence és a baloldal sértegette a pedagógusoakt, én válaszoltam.

Szerda esti vita Parlamentben

Reggel részt vettem miniszterelnök úr és Rafael Péter örmény katolikus pátriárka találkozóján a Karmelitában,
Délben amerikai fiatal konzervatív vezetőkkel beszélgettem a Miniszterelnökségen az…

Juhász Hajnalka: Úgy nem segítünk Ukrajnán, ha közben Európa is belebukik, ez nem okos segítség. A hónapok óta tapasztalt infláció, energia- és élelmiszerár-emelkedések tönkre teszik az uniós országok…

A pedagógusok béremelése vitán felüli kérdés.

Magyarország Kormánya a következő ütemben tervezi emelni a pedagógusok bérét:
2023 21% emelés,
2024 25% emelés,
2025 29% emelés.

Ehhez viszont ideje…

Amit erőltetnek, az valójában egy gázembargó, csak ársapkás halloween jelmezben érkezik.

(az új szankciós javaslatokról napirend előtt)

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média