A német lakossági gázár támogatást dícséri a DK - részletek az első kommentben található Mandiner cikkben!
A pontos értelmezéshez ajánlom figyelmetekbe az alábbi Eurostat adatokat:
2022 első félévében az előző év azonos időszakához viszonyítva a gáz lakossági átlagára Németországban 25,4%-kal nőtt, nálunk csökkent. A villanyáramé pedig náluk 3,1%-kal nőtt, nálunk csökkent. A második félévet még nem tudjuk, de úgy becsülöm, hogy a magyar adat továbbra is jóval alacsonyabb lesz a németnél, s nem lesz magasabb, mint 2010 második félévi magyar volt, miközben a német is emelkedik.
2022 első félévében 2010 év azonos időszakához viszonyítva Németországban a gáz lakossági átlagára 33,9%-kal nőtt, nálunk 46,8%-kal csökkent. A villanyáramé pedig náluk 29,7%-kal nőtt, nálunk 67,5%-kal csökkent.
2022 első negyedévében Németországban az átlagkeresetek reálértéke 1,8%-kal, második negyedévben 4,4%-kal csökkent, nálunk viszont az első 8 hónapban mindig nőtt.
2022-ben Németországban 9%-kal nőttek a minimálbérek, nálunk 20%-kal.
2020-ban Németországban a lakosság 20,7%-a élt szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával, nálunk 19,4%.

Ma, Halottak Napja estéjén Andrew Lloyd Webber: Requiem című hatalmas oratorikus művének liturgiába illesztett első magyarországi bemutatója volt a budapesti Avilai Nagy Szent Teréz Templomban. Hálás…

Magyarország Kormánya egy olyan gazdaságpolitikát folytat, amely segély helyett munkát ad.

👉 Ma Magyarországon 4 millió 700 ezer ember dolgozik, 1 millióval több munkahely van Magyarországon, mint a…

Mi ez, ha nem képmutatás?

Tordai Bence és a baloldal sértegette a pedagógusoakt, én válaszoltam.

Szerda esti vita Parlamentben

Reggel részt vettem miniszterelnök úr és Rafael Péter örmény katolikus pátriárka találkozóján a Karmelitában,
Délben amerikai fiatal konzervatív vezetőkkel beszélgettem a Miniszterelnökségen az…

Juhász Hajnalka: Úgy nem segítünk Ukrajnán, ha közben Európa is belebukik, ez nem okos segítség. A hónapok óta tapasztalt infláció, energia- és élelmiszerár-emelkedések tönkre teszik az uniós országok…

A pedagógusok béremelése vitán felüli kérdés.

Magyarország Kormánya a következő ütemben tervezi emelni a pedagógusok bérét:
2023 21% emelés,
2024 25% emelés,
2025 29% emelés.

Ehhez viszont ideje…

Amit erőltetnek, az valójában egy gázembargó, csak ársapkás halloween jelmezben érkezik.

(az új szankciós javaslatokról napirend előtt)

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média