Az indulgató szakmai oldalamon VALÓS SZÁMOK címmel a héten sorozatot készítek, íme a 3. rész!
Szeretettel ajánlom! Ha van kedvetek, kövessétek be az oldalt is!
... és ha tetszett osszátok! Köszönöm!

VALÓS SZÁMOK 3. - a közel egymillió fős foglalkoztatásbővülés az elsődleges munkaerőpiacon történt - minden egyéb híreszteléssel ellentétben! ️🤍
☝️A héten elkezdtem egy sorozatot, mert szombaton egy konferencián rengetegen hiányolták az írásaimat. Már az első posztra számos komment érkezett, sokan érdeklődtek a közfoglalkoztatottak és a külföldi munkavégzők száma iránt. Itt vannak a pontos számok. Ha tetszik, osszák szeretettel👇, csupán azt kérem, jelöljék meg a forrást!
Harmadikként tehát nézzük az elmúlt 11 évben a közfoglalkoztatottak és a KSH által látható külföldi telephelyen dolgozók számának változását:
2021-ben havonta átlagban 87 ezer fő, 2010-ben pedig 75 ezer fő dolgozott közfoglalkoztatottként. A közfoglalkoztatási programok NEM 2010 után indultak, csupán 2012-2016 között sokkal többeket vontak be e programokba. Ezidő alatt a munkanélküliségi ráta 11%-ról 5%-ra csökkent Ez volt az unió egyik legnagyobb javulása, s bekerültünk a legalacsonyabb munkanélküliségű országok közé. A legfeljebb alapfokú végzettségűek foglalkoztatási rátája 36%-ról 50% fölé emelkedett, 2s már folyamatosan uniós átlag felett vagyunk azóta is. 2010-ben egyik sereghajtók voltunk, 2020-ban a 11. helyen állunk - úgy, hogy visszacsökkent a 2010-es szintre a közfoglalkoztatás!
2021-ben havonta átlagban 80 ezer fő, 2010-ben pedig 50 ezer fő dolgozott külföldi telephelyen. A külföldi foglalkoztatás NEM 2010 után indult, csupán 2011 után növekedett meg. A 2004-es csatlakozó országok állampolgárai előtt a hét éves moratórium lejárta után nyíltak meg a nyugati országok munkaerőpiacai. Hazánkban azonban 2016 után csökkenni kezdett a kint dolgozók létszáma - ekkortól vállt jelentőssé a munkaerőhiány és a ugrottak meg a fizetések. A járvány alatt harmadával csökkent a külföldi munka.
A KSH azokat tudja bevonni a mérésbe, akik ingáznak vagy úgy dolgoznak külföldön, hogy megmaradt a hazai lakcímük, a családjuk egy része itthon él. Ha a Magyarországon született és más uniós országban élő 20-64 évesek számát vizsgáljuk, akkor ez 2020-ra 292 ezerre nőtt a 2010-es 105 ezerről. Ha az egész világon minden korcsoportot együttesen vizsgálunk (a gyermekeket és időseket is), akkor az ENSZ adatai szerint ma 632 ezer fő él a határainkon kívül olyan, aki Magyarországon született. 2010-ben ők 514 ezren voltak. Egyik adat sem tartalmazza a határon túli magyarokat.
Kijelenthető, hogy NINCS milliós létszámú elmúlt évtizedben kivándorlónk!
Szeretettel ajánlom e témában a Magyar Nemzet cikkét: https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2022/03/regota-tobben-koltoznek-haza-mint-amennyien-elhagyjak-magyarorszagot
és a Magyar Demokrata hetilap cikkét: https://demokrata.hu/gazdasag/a-kozfoglalkoztatas-475703/

#foglalkoztatás #valósszámok #külföld #közfoglalkoztatás

Tegnap, 2022. március 29-én Brüsszelben, a CIVEX szakbizottság ülésén vitattuk meg az EU bővítésével kapcsolatos anyagomat, hosszú hónapok előkészítő munkálatai után. A Nyugat-Balkán mind a 6 országa…

HAJRÁ, FIDESZ-KDNP, HAJRÁ, MIHÁLFFY BÉLA!
Akciócsapatunk a Fidesz telefonos kampányában dolgozott ma. Két szegedi képviselővel, Chovanecz Katával és Korponyai Ernővel hívtuk telefonon a térségünk…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média