Így működik a Tisza-maffia.
A Tisza írja az „új múltat” – (ld. Orwell: 1984)
Bármit mond a Tisza, az uniós csatlakozásunktól 2010-ig tartó időszakban robogott el mellettünk az egész unió.
️
A mi GDP volumenünk 2005–2010 között 0,7 százalékkal CSÖKKENT, s közben Szlovákia 28,3, Lengyelország 25,3, Csehország pedig 12,9 százalékkal NÖVEKEDETT.
Mi voltunk a negyedik LEGROSSZABB ország ebben az időszakban, csak Görögországban, Olaszországban, Észtországban és Lettországban volt öt év alatt volumencsökkenés.
A 2010–2024 közötti időszakban pedig már a nyolcadik legjobbak voltunk. Ez idő alatt:
Magyarországon 39,9 százalékkal nőtt a GDP volumene,
az uniós átlag ebben az időben 20,9,
Csehországban 27,7,
Szlovákiában pedig 36,3 százalékos volt a javulás.
A térségünkben csupán
Lengyelország növekedett jobban, 60 százalékkal.
A Tisza képtelen különbséget tenni a két időszak gazdaság- és társadalompolitikája között.
További részletekért javaslom a Polgári Szemlében megjelent „Strukturális szintugrás és reziliencia” című írásomat.
Link a kommentben. 
/posztok.hu
️

