3️⃣ nap van hátra a választásokig
Íme a mai grafikon!

Több, mint 4,4 millió fővel kevesebb olyan honfitársunk volt 2024-ben, mint 2010-ben, akik nem tudnak finanszírozni egy váratlan kiadást, például egy csőtörést vagy egy elromlott háztartási gép cseréjét (melynek összege minden évben az egy főre jutó mediánjövedelem 60 százaléka, 2024-ben 174 ezer Ft volt).

Nálunk csökkent a legnagyobb mértékben (43,9 százalékponttal) az uniós tagállamok között ez a nélkülözés fajta.
2010-ben még a lakosság háromnegyede (74,4 százaléka) élt együtt a nélkülözés e típusával, 2024-re ez az arány 30,5 százalékra csökkent. A javulás még az utóbbi években is folytatódott.

A váratlan kiadást finanszírozni nem tudók arányának csökkenése 2014-ben kezdődött. Ebben az évben kezdődött a rezsicsökkentés és a devizahitelek kivezetése, már előző évben, 2013-ban visszafizettük a Gyurcsány kormány által 2008-ban felvett IMF hiteleket, s el tudtunk indítani számos a lakosság életkörülményeit javító, a foglalkoztatást és a kereseteket növelő intézkedést. 2011-2014 között nekünk volt a legrosszabb mutatónk, s 2016-ra jelentős javulásunk után elértük az uniós átlagot.

️A Tisza párt és Brüsszel is megszüntetné a rezsicsökkentést, ezzel hatalmas inflációs spirált indítana be, valamint átalakítaná az adórendszert, bevezetné a progresszív adózást, amivel a lakosság legnagyobb részének csökkenne a nettó keresete, így ismét jelentősen megnövekedne a húsfogyasztásban nélkülözők száma.
A Fidesz kormány pedig megvédi az olcsó rezsit, az egykulcsos adórendszert, az SZJA kedvezményeket és a mentességeket. Legyünk óvatosak, s vigyázzunk az eddig elért eredményeinkre!
A Fidesz a biztos választás! Hallgassunk az eszünkre, s vegyünk részt minél többen az április 12-i választáson!
#SzalaiPiroska #visszaszámlálás #biztosválasztás #Fidesz

️ Amerika Magyarország pártján áll.
Ennek fényében különösen felháborító, hogy Brüsszel – aminek az EU-tagokat kellene képviselnie – demonstratívan beállt Ukrajna mögé.
️ Ursula von der Leyen bele fog…

️”BARKÓCZI TORONYMAGAS ESÉLYES” - ezt mondta Dobrev Klára a 444-nek adott nagy interjúban. Barkóczi Balázst - szerinte - mindenki ismeri Észak-Pesten, míg engem senki. (Még ő sem. Ettől nagyon szomorú…

“GE*I NAGY HÁBORÚ LESZ!” - ezt mondja Magyar Péter.

Vasárnap dönthetünk: engedjük-e, hogy átvegye a hatalmat egy veszélyes, hazudós, ocsmány, külföldről irányított alak?!
Link a kommentek között

Az iráni háború okozta válság nem csupán olajválság, hanem földgázválság is, ebből a földgázválságból meg Európában áramár-válság is lehet. Az meg hogy? Figyeljenek:

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média