Hajrá, gazdák! Ne hagyjátok magatokat. Mi, mellettetek állunk! 


A Tiszának nem tetszik
a szolidaritási hozzájárulás, vagyis az, hogy a kevesebb saját bevétellel rendelkező, jellemzően vidéki kisebb településeket megsegítsék a gazdagabb önkormányzatok.

Közben pedig lelkesen asszisztál ahhoz, hogy Magyarországtól Brüsszel elvegyen pénzeket és adott esetben Ukrajnába küldje.
Kovács Péter polgármester fantasztikus válaszlevélben fogalmazta meg a lényeget Magyar Péternek reagálva.
Íme a legfontosabb gondolatok:
Miért is van szükség szolidaritási hozzájárulásra? “Többek között azért, mert az európai uniós források pártpolitikai okokból blokkolva vannak jelenleg Magyarország számára. … Ez ügyben az Ön pártja nem tesz semmit, sőt Kollár Kinga párttársa nyilvános brüsszeli felszólalása óta tudjuk: önök inkább annak örülnek, hogy nem jönnek hazánkba a magyar embereknek járó pénzek.”
”Ha jönnének az uniós pénzek, akkor lenne forrás például 50 kórház felújítására, a vidék fejlesztésére. Nem lenne szükség, vagy nem ilyen mértékben a gazdagabb önkormányzatok szolidaritására.”
”A Fővárosi Önkormányzat iparűzési adóbevétele elsősorban a Fidesz-kormány gazdaságélénkítő munkájának köszönhetően 2021 és 2026 között: 158,6 milliárd forinttal nőtt, a szolidaritási hozzájárulás pedig 62,4 milliárddal.”
Gyurcsányék után az adósságválságból a Fidesz-kormány húzta ki az önkormányzatokat, amikor 2013-ban átvállalta az összes önkormányzat adósságát.
🤝Egyetértek a polgármester úrral: az önkormányzatok számára a szolidaritási hozzájárulás nem ideális megoldás, de jelenleg annál SOKKAL NAGYOBB nagyobb veszély a Tisza Párt programja!
A polgármester posztja a részletekkel az első hozzászólásból elérhető! 
/posztok.hu
️

