Friss elemzésem a Mandineren: Finoman jeleznénk minden ellenzékinek: már 2009-ben kijött egy hivatalos EU-jelentés, miszerint nagyon nem a GDP-alapú mutatókból kellene ,,szegényezni”.

Az ellenzék szűklátókörű narratívája kizárólag a GDP-ből levezetett egyéni fogyasztásra épül. Ez a megközelítés mára elavult és túlságosan leegyszerűsítő, különösen Magyarország esetében, ahol jelentősen eltér a háztartások adatfelvételén alapuló, megbízhatóbb vizsgálatok eredményeitől.

Már a kilencvenes években megkezdődött egy pontosabb mérési módszer kidolgozása, amelynek eredményeként létrejött a szegénység vagy társadalmi kirekesztettség összetett mutatója, ami mára az EU hivatalos indikátora lett. Magyarország ebben is az uniós átlagnál jobban teljesít, 2010 és 2023 között az unió legnagyobb javulását értük el.

Emellett kialakult a 2009-es Stiglitz-jelentés javaslataira alapozva egy másik megközelítés is. Az anyagi életszínvonal vizsgálatakor a háztartások vagy az egyének jövedelmét, fogyasztását és vagyonát (ICW: income, consumption and wealth) integrált módon, közvetlenül a háztartások megkérdezésével kell felmérni. Ennek oka, hogy a jövedelemáramlás, a fogyasztási szokások és a vagyoni helyzet együtt alakítják a háztartások életkörülményeit. Ez egyelőre még kísérleti statisztikának számít, de itt is jók a mutatóink.

A cikkben arról is írok, miért nem luxus Magyarországon a saját lakás. Hazánkban a lakosság több mint 9️⃣0️⃣ százaléka nem bérleményben, hanem saját tulajdonú ingatlanban él – ez az egyik legmagasabb arány egész Európában.

A szeptemberben induló Otthon Start Program pedig tovább erősítheti ezt a kedvező tendenciát, hiszen egy széles kör számára nyitja meg a kormány saját otthonhoz jutás lehetőségét.

Olvassátok el, érdemes:
https://mandiner.hu/gazdasag/2025/07/finoman-jeleznenk-minden-ellenzekinek-mar-2009-ben-kijott-egy-hivatalos-eu-jelentes-miszerint-nagyon-nem-a-gdp-alapu-mutatokbol-kene-szegenyezni?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR53Zeh2yNhvUEFdnd44G_xIc9i-6DC-m0IW5r_QBwNtIr6FHUN0iY7BQXBdTw_aem_JNzwp5-7LbFiNcSFOXSO5A

Hitvallásunk jelöli ki céljaink hármas egységét: megmaradni magyarnak, megvédeni szabadságunkat és gyarapítani az erőnket egy digitalizált világban is. Ez a mi nemzeti algoritmusunk.

Orbán ViktorTusnádfürdőn elmondta: Magyarország nem érdekelt egy háborús költségvetésben, nekünk egy békét és fejlődést támogató költségvetés kell, ezért a bemutatott tervezetet tárgyalási alapnak…

Még 1 nap sem telt el, de már 2️⃣0️⃣ ezren csatlakoztak a Digitális Polgári Körökhöz
Indul a digitális honfoglalás.
Jelentkezz te is!🤝
Link kommentben!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média