A közel-keleti békefolyamatról és az aktuális regionális helyzetről beszélgettünk Gideon Sa’ar izraeli külügyminiszterrel.

Reménykedünk a tűzszünetben, és abban, hogy a térségben tartósan elhallgatnak a fegyverek.

Külügyminiszter úr átadta nekem a magyar származású Omri Miran levelét is, amelyben megköszönte Magyarország és a magyar emberek támogatását. Omri Mirant 738 nap fogság után engedte szabadon a Hamász. Mindaz, amit átélt, mementóként mutatja előttünk a béke megkérdőjelezhetetlen fontosságát.

Külügyminiszter urat megkértem, adja át Omri Mirannak és családjának szívből jövő jókívánságaimat és meghívásomat a Sándor-palotába.

Biztosítottam miniszter urat arról is, hogy Magyarország itthon és a nemzetközi térben is a leghatározottabban fellép az antiszemitizmus ellen, és kiáll a hazai zsidó közösség jogaiért és biztonságos életkörülményeiért.

Igen, a hír igaz. A jövő héten Orbán Viktor Washingtonba látogat Donald Trumphoz, hogy tárgyaljon a háború lezárásáról, a kétoldalú gazdasági kapcsolatokról és az energiabiztonságról.

Mindeközben…

Út a békéhez. Magánaudiencián Őszentsége XIV. Leó pápánál.

Orbán Viktor az M1-nek adott interjújában: budapesti csúcs az lesz.

Ez egy szándék, amit a két egymással tárgyaló fél kölcsönösen kinyilvánított.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média